Spolupráce

Trpí váš pes zvracením nebo průjmem? Poradíme vám, co dělat

Pokud pes začne zvracet nebo trpí průjmem, může to být známkou mnoha různých zdravotních problémů. Zvládnutí této situace vyžaduje pozornost a péči, abychom pomohli mazlíčkovi co nejrychleji se zotavit. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které by mohly pomoci.

Co dělat, pokud u psa pozorujeme průjem nebo zvracení?

Pokud se jedná o krátkodobý problém, nemusíte hned panikařit. Dopřejte psovi trochu klidu a nechejte ho odpočívat. Nejlépe když mu najdete klidné místečko bez rušivých elementů, jako jsou hlasité zvuky, lidé nebo další zvířata.

Dostatek tekutin je obzvláště v případě průjmu velmi důležitý. Dbejte tedy na to, aby měl přístup k dostatku vody. Průjem dehydratuje a je nutné doplňovat tekutiny v co největším množství.

Co se týká krmení, zde je situace trochu jiná. V případě průjmu se doporučuje na chvíli jídlo úplně vynechat. Pokud pes zvrací, pak můžete podat malé množství. Ovšem nejlépe něco dietního a šetrného, případně hypoalergenní granule pro psy, aby se situace ještě více nezhoršila.

Co dělat, pokud problémy přetrvávají?

Pokud průjem nebo zvracení trvají déle než 24 hodin, ale nepřidaly se další příznaky, jako jsou horečka, bolesti nebo krev ve stolici, pak se doporučuje ještě jeden den počkat. Ovšem trvají-li potíže déle než dva dny, pak už není na co čekat a měli byste kontaktovat veterináře, který vám již sám poradí, jak postupovat.

Jednou z možností je dát psovi probiotika. Ta se podávají v podobě prášku nebo tablety. Pokud máte doma pejska, který si prášek jen tak nevezme, pak doporučujeme jej zamaskovat do něčeho, co má rád. Například jeho oblíbené krmivo pro psy, do šunky nebo jiného pamlsku. Ovšem vzhledem k situaci volte opravdu šetrnou porci.

Pokud ani to nepomůže a konzultovali jste situaci s veterinářem, pak nezbývá, než jej navštívit i s nemocným zvířetem přímo u něj v ordinaci.

Zdroj foto: DimaBerlin / Shutterstock.com

 

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button