Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

TOP 10 nejlepších antialergických jídel

Podle nejnovějších statistik jsou alergie jedním z hlavních důvodů, proč lidé ve Spojených státech navštěvují lékaře. Co je to alergie? Je to nežádoucí reakce imunitního systému, vyvolaná vaším tělem vůči látce, která ji vyvolala.

Tato látka tedy vyvolává tzv. alergickou reakci, která se nazývá alergen. Nejčastějšími alergeny jsou pak roztoči, spáry s plísní, zvířecí alergeny, latex, potraviny, hmyzí bodnutí, a dokonce i některé léky.

TOP desítka antialergických superpotravin:

Kurkuma

Jedná se o jedno z nejsilnějších koření na světě, které funguje proti alergiím. Obsahuje vysoké množství účinné látky – kurkuminu, což je silný antioxidant a sloučenina s protizánětlivým účinkem, která pomáhají bojovat proti alergii. Navíc zmírňuje mnoho projevů alergických reakcí. Stačí přidat jednu lžičku kurkumového prášku do čaje a pít jednou denně. Ovšem předem je dobré se poradit s lékařem.

Jablka

Konzumujte alespoň jedno jablko denně. To zlepší váš imunitní systém, a zároveň bude fungovat jako prevence alergie. jablka obsahují látku, která stabilizuje buněčnou membránu buněk a zabraňuje uvolňování vody. Jablka můžete jíst jako zdravou svačinku k ovesným vločkám nebo v ovocném salátu. Sklenice jablečné šťávy je také dobrou volbou.

Česnek

Česnek je jednou z nejzdravějších potravin na naší planetě. Je složen ze samých zdravých živin a poskytuje mnoho zdravotních výhod. Česnek byste rozhodně měli konzumovat každý den. Má schopnost inhibovat aktivitu některých enzymů, které generují zánětlivé procesy v těle a mohou zabránit alergickým reakcím. Česnek funguje protizánětlivě jako antibiotikum, antioxidant a posiluje tělo. Jen díky konzumaci česneku se na dlouhou dobu vyhnete lékařům. Jeden až dva drcené stroužky česneku denně vám postačí odradit jakoukoli alergii.

Citrony

Citrony jsou extrémně silným a užitečným pomocníkem v boji s alergiemi. Ale figurují rovněž jako prevence. Obsahují vitamín C i antioxidanty, fungují jako antitoxin a pomáhají udržovat vaše tělo v kondici. Sklenice citrónové vody pomůže detoxikovat vaše tělo v rámci jednoho dne, zbavit jej toxinů a nečistot. Další možností je smíchat šťávu z jednoho citronu s olivovým olejem a využívat tuto směs na saláty a sendviče.

Zelený čaj

Pokud trpíte alergiemi, měli byste zařadit zelený čaj do svého jídelníčku. Zelený čaj posiluje váš imunitní systém a rovněž je prevencí před alergiemi. Lékařští odborníci zjistili, že sloučenina, která se v zeleném čaji nachází (EGCG), blokuje buněčný receptor, který se podílí na alergických reakcích. Zelený čaj je silný antioxidant, je protizánětlivý, doporučují se dva šálky tohoto čaje denně. Účinnější dávkou pak je přídavek medu a citronu.

Losos

Losos obsahuje velké množství omega-3 mastných kyselin. Tyto mastné kyseliny jsou skvělými pomocníky v boji se záněty a alergiemi. Losos navíc zlepšuje fungování plic, čímž se snižují příznaky astmatu. Konzumujte minimálně dvě porce lososa každý týden po celý rok.

Sladké brambory

Sladké brambory nejsou pozadu, obsahují vysoké množství beta-karotenu, draslík, mangan, vitamín B6 – to vše pomáhá léčit záněty v těle. Obsahují však také známý vitamín C, který posiluje imunitní systém a snižuje produkci histaminu. Sladké brambory také disponují proteiny, které obsahují antioxidanty. Konzumujte je vařené, grilované či pečené, avšak vždy pravidelně.

Zázvor

Zázvor také poskytuje mnoho zdravotních výhod, protože má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Díky tomu je také skvělým bojovníkem a prevencí před alergiemi. Funguje lépe než antihistaminika a bojuje se záněty. Stimuluje sekreci hlenu, zmírňuje příznaky astmatu. Zázvorový čaj byste rozhodně měli pít každý den. Dobře také uděláte, pokud si jej budete trochu strouhat do jídel a nápojů, jen tak – pro dobré zdraví.

Lněná semínka

Lněná semínka disponují selenem a omega-3 mastnými kyselinami. Pomáhají zabránit alergickým reakcím, zmírňují jejich příznaky, snižují zánětlivé procesy, odstraňují chemické látky v těle. Konzumace lněných semínek posílí váš imunitní systém, semínka zvyšují účinek antioxidantů. přidávejte je do sklenice teplé vody nebo mléka a pijte jednou denně.

Kapusta zelená

Další přírodní zázrak, který nám pomůže s alergiemi. Tato listová zelenina obsahuje fytochemikálie, zvané karotenoidy, které zmírňují alergickou reakci. Kapusta je skvělým zdrojem vitaminu C spolu s dalšími živinami, které pomáhají zlepšit váš imunitní systém. Zejména tmavé listy kapusty obsahují vysokou hladinu karotenoidů. Kapusta má také vysoký obsah vitamínu K – čili pozor, lidé, kteří berou léky na ředění krve, by se rozhodně měli kapusty vyhnout!

„Antialergické“ tipy:

  • Ujistěte se, že jste chráněni před slunečním zářením vždy, než jdete ven…
  • Regulujte kontakt s domácími zvířaty a ujistěte se, že si vždy umyjete ruce, pokud je hladíte…
  • Sestavte si seznam všech spouštěčů alergií, které víte, že na vás působí…
  • Koupejte se před spaním…
  • Používejte zvlhčovač vzduchu…
  • Prádlo sušte uvnitř…
  • Vyhýbejte se čerstvě posečené trávě…
  • Často si oplachujte obličej a ruce…
  • Zavírejte okna a dveře v průběhu alergické sezóny…

Měli byste vědět, že alergická reakce může ovlivnit nos, plíce, hrdlo, vedlejší nosní dutiny, uši, sliznici žaludku nebo kůže. To může způsobit celou řadu příznaků, jako je rýma, kýchání, svědění, slzení, zarudnutí očí, sípání, kopřivka, šupinatá kůže, kožní vyrážky, dušnost, otok nebo astma. takže pokud máte sklony k alergiím, obraťte se na antialergické potraviny, které je dobré zahrnout do vaší stravy. jedině tak zabráníte těmto problémům…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button