Zdraví

Tato plodina má nejblíže ke skutečnému elixíru života

Zelené listy ječmene obsahují bezmála vše, co člověk potřebuje k životu. V prvé řadě chlorofyl – „kondenzované sluneční světlo“. To dělá z ječmene jedinou dosud známou rostlinu, která dokáže „skladovat“ sluneční energii.

Význam chlorofylu

Samotné slovo pochází z řečtiny a sestává ze slov chloros (zelený) a pallo (list). Znamená to tedy listová zeleň. Přirozené barvivo vytvářejí rostliny, řasy a některé skupiny bakterií fotosyntézou, při níž vzniká z kysličníku uhličitého kyslík. Pokud se tedy o městských parcích mluví jako o „zelených plících“, pak se tím myslí právě produkce kyslíku fotosyntézou. Chlorofyl tedy dává život. Potraviny obsahující tuto složku jsou něco jako energetická sprcha. Zelený ječmen patří spolu ze zelenou pšenicí, špaldou a některými bylinami k rostlinám s největším obsahem chlorofylu, který podporuje krvetvorbu a čistí krev.

Co zelený ječmen obsahuje

Především hořčík, který je nepostradatelný pro správnou funkci mozku, svalů a nervového systému.

Podporuje tvorbu červených krvinek a pomáhá při chudokrevnosti. Chlorovyl působí antibakteriálně, pomáhá při léčení žaludečních vředů, podporuje pokles krevních tuků a brzdí růst rakovinných buněk. Konzumací zelené stravy spolu s pobytem v přírodě povzbudíme všechny životní funkce a dojde k regeneraci celého organismu.

Kromě toho je zelený ječmen bohatým zdrojem mnoha dalších živin. Má 7x vyšší obsah vitamínu C než pomeranče, 30x více vitamínu B než v mléce a dále se v něm nachází vitamíny A, E, K, kyselina listová a vitamín B5. Z minerálních látek je to kromě hořčíku sodík, fosfor, zinek, síra, chlor a měď; ze stopových prvků selen, chrom, molybden, křemík a mangan, tedy prvky nezbytné pro obranyschopnostm Mangan potřebujeme k výstavbě vazivové tkáně a chrupavek.

Pozitivní účinky

Zelený ječmen je rovněž bohatý na lehce zužitkovatelné aminokyseliny, mezi nimi esenciální aminokyseliny cystin, lysin, fenylalanin, leucin, izoleucin, valin a další. Jelikož neobsahuje alkaloidy, je zelený ječmen vynikající prostředek pro detoxikaci a odkyselení. Působí protizánětlivě, uklidňuje, pozvedá náladu a uvolňuje. Reguluje krevní tlak a snižuje hladinu cholesterolu. Pomáhá při stresu, nespavosti a nervozitě.

Použití

Zelený ječmen si můžete pěstovat sami a získávat z něj šťávu. V obchodech je k dostání extrakt ve formě prášku, kapslí, tablet nebo šťávy. Ta se musí užívat opatrně, jelikož ve větším množství způsobuje průjem a zažívací potíže. Prášek lze rozpustit ve vodě a vypít před nebo mezi jídlem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button