Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Správná příprava jídla pro zdravou funkci střev a zářící pleť

Pokud trpíte obzvláště vážným hormonálním akné, možná si začnete říkat, že něco není v pořádku. A je to opravdu tak. Je mnoho faktorů, proč vzniká akné – jedním z nich je nesprávné stravování. Mnoho lidí vám ze zkušenosti poví, že po kompletní změně jídelníčku se jejich pleť vyčistila a zahojila. Nikdo však nejsme perfektní a můžeme rychle zpátky sklouznout do špatných návyků – víkend plný všemožných drinků a sladkých jídel, kdy se ráno nejen cítíme hrozně fyzicky, ale můžeme spatřit ten odpudivý červený maják na naší tváři. Není nutné se ubíjet kvůli jedné noci zábavy, nicméně další den je dobré vykročit tou správnou nohou a správně připravit jídlo, abyste se zase vrátili do kondice.

Ultimátní příprava jídla pro zdravá střeva a zářící pleť

Tmavá listová zelenina

Většina článků zabývající se zdraví podporujícím stravováním zahrnuje tmavou listovou zeleninu jako číslo jedna pro zařazení na jídelníček. Nejde však jen o zdraví, platí to i pro pleť. Mezi všemi běžně vyjmenovávanými výhodami je listová zelenina také hodně bohatá na vitamín A. Víte, co je velice účinné na boj proti akné? Bingo! Vitamín A. Lidé trpící na akné dostanou často na předpis „Retin-A“ k povrchové aplikaci, aby se zbavili akné, a hádejte co? Můžete také jíst váš vitamín A, abyste tomu pomohli ještě více. To znamená, že musíte začíst jíst kapustu kadeřavou. Je mnoho druhů, a ještě více využití; můžete si v odšťavňovači připravit zdravé džusy, promnout jí s jablečným octem nebo citrónem, mořskou solí a olivovým olejem (doslova jen lehce kapustu pocákáte těmito ingrediencemi a promnete jí v rukách, abyste ji rozmělnili. Konzumace tím bude mnohem příjemnější a bude takto i lehčeji stravitelná). Jiné skvělé možnosti jsou řepa cvikla, kapusta dřeňová, listy červené řepy a brukev sítinovitá.

Mnutá kapusta

Ingredience:
 • 1 hlávka kapusty kadeřavé
 • 2 lžíce extra panenského olivového oleje
 • 2 lžíce jablečného octa (může být vyměněno za citrón)
 • Velká špetka soli
Postup:

Omyjte kapustu a nakrájejte jí na malé kousky. Polijte olivovým olejem, jablečným octem a osolte, a poté promněte kapustu rukama.

Použití:

Mnutá kapusta se dá využít jako základ salátu a je zejména chutná s příměsí římského salátu. Můžete také přidat ředkvičky, okurky, brokolici, osmahnutou batátu a avokádo. Tímto jídlem získáte spoustu živin a textur.

Orestovaná kadeřavá kapusta

Ingredience:
 • 1 hlávka kapusty kadeřavé
 • 1 malou červenou cibuli (nebo ½ velké červené cibule)
 • 4 stroužky česneku
 • 1 lžíce ghee (přepuštěného másla)
 • Šťáva z ½ citrónu
 • Špetka růžové soli
Postup:
 1. Zahřejte přepuštěné máslo na pánvičce. Nakrájejte cibuli, nadrťte česnek a přidejte k máslu.
 2. Nechte chvilku povařit a poté přidejte kapustu, citrón a sůl. Povařte, dokud kapusta nezíská tmavě zelenou barvu a dokud zcela nezměkne.
Použití:

Smíchejte se syrovou zeleninou, zdrojem proteinu, a zdravými tuky pro perfektní mísu Buddhova salátu.

Pečené mrkve

Mrkve jsou hodně bohaté na betakaroten, který je velmi přínosný pro pleť. Antioxidanty v mrkvi vyplavují všechny toxiny a chrání kůži přes škodlivým slunečním zářením. Mrkve můžete jíst syrové nebo pečené. Pro některé lidi je vařená mrkev dokonce příjemnější variantou, protože jim pomáhá uklidnit trávicí trakt (některé důkazy dokonce nasvědčují, že tepelně zpracovaná mrkev je zdravější).

Oškrábejte několik mrtví, párkrát je prohoďte s kokosovým nebo avokádovým olejem, posypte trochou kari, skořice, a mořské soli, a pečte při 200 stupních přibližně 30 minut.

Použití:

Můžete je smíchat v míse s řeřichou, fíky, nakládanými ředkvičkami, mandlovým mlékem, lanýžovým sýrem a mátou. Chutné jsou také samotné s dipem z humusu, tahini nebo z pažitky, mandlového mléka a smetanového sýra.

Dýňová a slunečnicová semínka

Dýňová a slunečnicová semínka jsou extra bohaté na zinek. Mnoho lidí trpících na akné mají nedostatečný příjem zinku. Zinek je však velice důležitý v našich tělech, protože je zodpovědný za přenášení vitamínu A do naší kůže. Nedostatek zinku může tedy způsobovat problémy s pletí. Tato semínka a jejich obsah zinku jsou také dobrá pro regulaci hormonální nerovnováhy, která častokráte je příčinou vyskákání pupínků. Ujistěte se, že jsou tepelně nezpracovaná, nesolená a organická pro maximální účinky. Jsou velice chutná v salátech nebo namletá do pochoutek.

Použití:

Semínka jsou populární v salátech, jelikož přidají oříškovou příchuť a křupání, které (trochu) napodobuje krutóny. Posypáním slunečnicových nebo dýňových semínek na toust nebo salát dosáhnete nejen velice chutného pokrmu, který pro vás bude zdravý, ale také se z vašeho jídla stane esteticky krásné umělecké dílo. Jen se zakousnout!

Avokádo

Avokádo je ohromný zdroj zdravých tuků, které zvlhčují pleť zevnitř ven. Zdravé tuky dodávají lubrikaci potřebnou k hladkému chodu věcí, jenž bude doslova vidět na vaší pokožce ve formě zářivé zdravé barvy pleti.

Použití:

Jestli jste ještě nepřišli do kontaktu s avokádem, tato ingredience se dá použít vždy a všude. Ať už ho sníte samotné nebo ho použijete na toust, guacamole, v salátu, dezertu, v avokádovém hummusu nebo pestu.

Hydratace: Voda a zelenina bohatá na vodu

První věc, co si vždy přečtete v článcích radících, jak na akné, je, abyste pili více vody. Ať je to otravné sebevíc, je to vskutku jednoduché a levné řešení, kterým byste se měli řídit. Jakmile začnete pít více vody, na vaší pleti to bude vidět. Vaše póry se zmenší, oči budou vypadat probuzenější a jasnější a tón vaší pleti bude více vyrovnaný.

Nemusíte však pít vodu po kvantech, můžete i velice efektivně jíst zeleninu bohatou na vodu, jako jsou okurky, řapíkatý celer, meloun, grapefruit, ředkvičky, špenát a bobule.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button