Zdraví

Skryté příznaky diabetu 2. typu, o kterých jste 100% nevěděli

Zřejmě víte, že cukrovka, neboli diabetes, znamená vysokou hladinu cukru v krvi. Tělo nedokáže cukry v takové míře zpracovat a nastává problém. Hlavním důvodem je slinivka břišní, která neprodukuje v dostatečné míře inzulín, kterých za normálních okolností napomůže glukóze vstoupit do buněk vašeho těla – dochází k inzulínové rezistenci.

I přesto, že je cukrovka nevyléčitelnou nemocí, existuje mnoho nápravných prostředků k tomu, abyste udrželi normální hladinu cukru v krvi. Podle nejnovějších statistik trpí tímto onemocněním více než 380 milionů lidí na celém světě.

Pokročilé stádium cukrovky je hlavní příčinou slepoty, selhání ledvin a srdce, ale také amputací. Měli byste jíst zdravě, dodržovat rad lékaře a zkusit i nějaké přírodní léky, které dokážou ulevit od nepříjemných příznaků.

Předčasné známky diabetu 2. typu

Pokud je zaznamenáte, okamžitě navštivte lékaře.

Zlepšení zraku

cukrovkaNáhlé zlepšení zraku se jeví jako výhra, ale když najednou nepotřebujete brýle, neignorujte to. Ač se jedná o paradox, je tomu skutečně tak. Zvýšená míra cukrů v počátečním stádiu cukrovky způsobí lepší zrakovou ostrost. Tato informace je potvrzená profesorem medicíny Howardem Baumem (Vanderbilt University). Je toho názoru, že typický příznak diabetu je sice mlhavé vidění, ale náhlá změna v kvalitě vidění k lepšímu může poukazovat na zvýšení hladiny cukru v krvi. Jeho pacienti mu sami řekli, že se vidění zlepšilo..poté, co začali s léčbou, opět své brýle potřebovali.

Ztráta sluchu

Pokud si všimnete toho, že přicházíte o sluch, nemusí to nutně znamenat cukrovku, ale měli byste si toho příznaku začít všímat. Nikdy není na škodu preventivní odběr krve na hladinu krevního cukru. Nedávná studie provedená skupinou odborníků National Institute of Health, ukázala, že náhlé poruchy sluchu mohou být skrytou známkou diabetu. Lékařští odborníci se shodují na tom, že cukrovka poškozuje krevní cévy a nervy vnitřního ucha, což má za následek zhoršení sluchu. U jedinců, kde je zvýšená hladina cukru v krvi, je vyšší riziko poruchy sluchu až o 30%, než u osob s normální hladinou krevního cukru.

Přetrvávající svědění kůže

Pokud vás pokožka neustále svědí, měli byste navštívit svého lékaře. Cukrovka má tendenci snižovat cirkulaci krve, vysušovat kůži a ta začne svědit. Dr. Howard dále uvádí, že někteří jeho pacienti v počátečním stádiu cukrovky zaznamenali svědivý pocit končetin. Nesnesitelné svědění může skutečně souviset s vysokou hladinou cukru v krvi.

Změny na kůži

Kůže nemusí jen svědit, ale mohou se na ní dělat tmavé skvrny, opět je to známka, že byste měli vyhledat lékaře. Tyto skvrny se obvykle nacházejí na loktech a jiných kloubech, také v zadní části krku. Lékaři tvrdí, že tyto skvrny mohou být na podkladě genetiky nebo hormonální úrovně. Zvýšená hladina inzulínu v prvopočátcích a snaha snížit hladinu krevního cukru je pro organismus vyčerpávající, navíc stimuluje růst kožních buněk a melanin. Ten způsobuje pigmentaci kůže a vznik skvrn.

V každém případě je člověk nucen přijmout cukrovku jako nemoc a podle toho se začít chovat. Změna životního stylu není snadná, ale zlepšuje celkový stav a snižuje další možná rizika.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button