Přírodní léčba

Jak si zlepšit zrak bez oční chirurgie či brýlí?

Špatný zrak je problém, se kterým se musí vyrovnat mnoho lidí. Pro některé je problém zaostřit na blízké objekty, pro ostatní je to nemožné v případě, že jsou od nich daleko. Nošení brýlí či kontaktních čoček obvykle pomáhá, ale existuje i způsob, jak spravit svůj zrak jinak, než za pomoci chirurgie? Rozhodně! Zde je návod.

Dejte očím odpočinek

Ujistěte se, že necháte své oči několikrát za den odpočinout. To může znamenat, že je na pár minut zavřete nebo si jdete sednout do místnosti s nízkou úrovní osvětlení a necháte je relaxovat. Pokud trávíte většinu svého dne před monitorem počítače, nastavte jeho záření tak, aby vaše oči co nejméně zatížil.

Odkládejte brýle

Jestliže máte nosit brýle, zkuste strávit několik minut každý den bez toho, aniž byste je nosili. Ačkoli jsou podle údajů studie provedené v časopise Ghana Medical Journal omezené informace o dlouhodobých účincích nošení brýlí, 64 % nigerijských vysokoškoláků se domnívá, že brýle jsou pro vaše oči škodlivé. Podle studie provedené v Brazílii dokonce i lékaři věří, že mohou váš zrak poškodit.

Oční masáže

Dopřejte svým očím každodenní několikaminutovou masáž tak, že jemně budete zahřátýma rukama třít oční jamky. Nebo použijte ukazováček a palec a jemně stiskněte oblast přímo nad vnitřním koutkem očí. To pomůže podpořit krevní oběh a dodá vašim očím více kyslíku a živin.

Pravidlo 20-20-20

Pracujte na počítači s přestávkami. Zkuste přitom využít pravidlo 20-20-20, tj. každých 20 minut se zaměřte na něco, co je od vás vzdálené alespoň 20 stop (asi 6 metrů).

Pobyt venku

Snažte se trávit co nejvíce času v přírodě. Jestliže se kocháte údolím nebo sedíte v parku, zatěžujete své oči mnohem méně než například při sledování televize.

Tepelná komprese

Tepelná komprese je metoda běžně používané k léčbě očních problémů. Jemně přitiskněte na oči teplou a vlhkou látku a nechte působit půl hodiny. Opakujte každý den, neboť se ukázalo, že tato metoda pomáhá dobře zvlhčit suché oči.

Zdravá strava

Ujistěte se, že každý den jíte dostatečné množství mrkve nebo například sladkých brambor. Obě tyto potraviny mají vysoký obsah vitaminu A, což je živina, která je nezbytná pro dobrý zrak.

Cvičení

Najděte si na internetu speciální cviky na posílení očí a věnujte jim každý den alespoň 10 minut.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button