Tiskové zprávy

Rozkvetlá květenství plná zdraví

Je pravdou, že zrovna ne každému bude černý bez vonět, ale když se potom udělá bezinkový sirup, tak si již ani nikdo na jejich prapodivnou vůni nevzpomene. Když květenství krásně rozkvete, což bývá asi tak v červnu, samozřejmě podle oblastí, kde bude růst, tak se mnoho hospodyněk chystá připravit bezový sirup, který není nijak náročný, avšak pro zdraví velmi přínosný. Bezinková šťáva je vhodná i pro děti a také to bude v letních dnech příjemné osvěžení. Zvláště pokud bezová šťáva nebude příliš sladká. Také je z ní skvělá bezinková limonáda, která samozřejmě se dá ochutit ještě citronem nebo i dalšími bylinkami, například mátou. Sirup z černého bezu za studena, je rovněž naprosto skvělý.

Z černého bezu se dají dělat další výrobky, které si v podstatě zvládne udělat každý.

  • Hustý sirup z černého bezu poslouží i jako sladidlo. Komu se povede spíše řídká verze, tak to vůbec nevadí, protože sirup z květů černého bezu se dá poté použít jako skvělá šťáva z černého bezu.
  • Nechce se vám dělat sirup z bezových květů, jen protože máte obavy, že malí brouci jsou stále uvnitř? Nevadí, vyzkoušejte bezinkový sirup z plodů, kde již tato možnost skutečně neohrožuje existenci hmyzu či vaše předsudky.
  • Květenství se dá obalit v trojobalu a osmažit.
  • Bezinkový sirup z květů je sice velmi rozšířený, ale i tak se dají květy pouze usušit a poté si uvařit chutný bylinkový čaj.
  • Pokud nemůžete konzumovat cukr, můžete si vyrobit bezový sirup bez cukru, rovněž vás příjemně překvapí.

Bezový sirup účinky:

  • Působí potopudně a snižuje tak teploty.
  • Pomáhá při nachlazení, chřipce i viróze.
  • Působí močopudně.
  • Kojící ženy si rády dají domácí bezový sirup, protože má vliv na laktaci.
  • Bezový sirup z květů může ovlivnit i krevní tlak, ale není to v takové míře jako přímo květy.

Vyrobit se dá bezinková šťáva za studena nebo se může sirup z bezového květu i povařit a připravit následně podle receptu. Tak nezapomeňte, pokud si chcete připravit zásoby na zimu a sirup z černého bezu, květ musíte hlídat, až bude v plné síle.

Kdykoliv budete potřebovat pomoc týkající se optimalizace pro vyhledávač, jste u SEOlight.cz na té nejsprávnější adrese.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button