HubnutíJídlo a receptyZdraví

Proč zařadit do jídelníčku avokádo?

Avokádo se řadí mezi zdravé superpotraviny. Obsahuje celou řadu důležitých živin. Patří mezi ně zdravé tuky, vláknina, draslík nebo vitamín K. Jeho pravidelnou konzumací můžete zlepšit zdraví srdce a trávicího traktu a podpořit hubnutí. Jaké výhody tedy avokádo nabízí?

Lepší zdraví srdce

Podporuje zdraví srdce tím, že vyrovnává krevní lipidy. Obsahuje mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny a je zdrojem zdravých tuků. Ty blokují hromadění plaku v tepnách. Vláknina, hořčík a draslík pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Nižší riziko metabolického syndromu

Metabolický syndrom je soubor stavů, které zvyšují riziko rozvoje srdečních chorob, mrtvice a cukrovky. Pravidelnou konzumací avokáda pomáháte bojovat s vysokou hladinou cukru v krvi, s vysokým krevním tlakem a vysokým cholesterolem. Minimalizujete riziko výskytu nezdravého břišního tuku.

avokádo

Zdravější oči, pokožka a vlasy

Obsahuje velké množství antioxidantů. Patří mezi ně lutein, což je typ karotenoidu, který chrání zrak a zachovává zdravou a mladistvě vypadající pokožku i vlasy. Karotenoidy blokují účinky toxinů, které se vyskytují ve znečištěném ovzduší. Lutein je také prospěšný pro oči tím, že absorbuje škodlivé paprsky modrého světla, které mění DNA a způsobují poškození volnými radikály. Kromě konzumace lze použít avokádo na přípravu vlasových a pleťových masek.

Podpora hubnutí

Zdravé tuky, které avokádo obsahuje, dokonale zasytí a tím budete mít nižší potřebu jídla. Také pomáhá předcházet přejídání nebo mlsání.

Zdravější trávení

Avokádo je přirozeným zdrojem vlákniny. Ta je důležitá pro zdravé trávení a zdraví celé trávicí soustavy. Vláknina navíc upravuje rovnováhu bakterií ve střevech. Zvyšuje počet zdravých bakterií. Pomáhá zvětšovat objem stolice, podporuje pravidelné vyprazdňování a tím odstraňuje škodlivé toxiny z těla. Zdravé tuky jsou navíc nezbytné pro správné vstřebávání některých složek potravy.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button