Tiskové zprávy

Proč jsou Asiaté tak zdraví? Může za to jejich strava, kterou se můžete naučit připravovat i vy

Milujete asijskou kuchyni? Dobře děláte – prospíváte totiž i svému zdraví. Podle různých vědeckých výzkumů patří právě asijská kuchyně k těm nejzdravějším na světě. Není náhodou, že průměrná délka života Asiatů je delší než kdekoliv jinde na světě. Za jejich pevným zdravím stojí právě i kvalitní strava.

Čerstvost a pestrost

Strava má zcela zásadní vliv na to, jak jsme na tom zdravotně. Pokud se tedy budeme stravovat správně a vyváženě, je možné očekávat, že se nám za to naše tělo náležitě odvděčí. Jídlo z Asie je zdravé především proto, že se vždy vaří z čerstvých surovin, pokrmy jsou plné zeleniny a nepoužívají se žádné náhražky s vysokým obsahem soli a cukru. Jídla se navíc nejčastěji připravují v páře, na grilu nebo se jen rychle osmahnou na pánvi.

Taková strava se může pyšnit vysokým obsahem obilnin a zeleniny, minimálním množstvím mléčných výrobků a také tučného masa. Naopak ve stravě najdete spoustu ryb nebo i jiné mořské plody. To vše obsahuje mimořádně výživné látky jako antioxidanty a flavonoidy současně s nízkým obsahem kalorií a nasycených mastných kyselin.

Bylinky, koření i fermentované produkty

Asijská kuchyně používá k dochucení pokrmů hojné množství bylinek a kvalitního koření, z nichž mnohé vynikají i zdravotními účinky. Velmi oblíbené jsou také různé recepty na saláty z nakládané a fermentované zeleniny a dalších ingrediencí, které velmi prospívají mikrobiomu a naší imunitě.

Kde nakupovat kvalitní asijské potraviny?

Dnes se dají kvalitní asijské potraviny sehnat i u nás. Pokud i vy chcete začít vařit zdravě a z kvalitních surovin, není nic snazšího než si nakoupit ingredience na e-shopu F.W.Tandoori. Na českém trhu už se pohybují celých 30 let a odpovídají na poptávku po kvalitních surovinách z Asie. Nabídka je široká a umožní vám vytvářet chutné asijské pokrmy, které budou vaší cestou k pevnějšímu zdraví.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button