Zdraví

Potřebujete podpořit imunitní systém? Inspirujte se těmito tipy

Imunitní systém hraje velice důležitou roli při obraně organismu. Někdy však selže a pak náš organismus onemocní. Co dělat pro posílení imunity? Aby imunitní systém dobře fungoval, potřebuje rovnováhu organismu a jeho harmonii. Dopad na imunitní systém má i náš životní styl, psychický a fyzický stav.

Zdravé způsoby posílení imunitního systému

Prioritu představuje zdravý životní styl. Dodržování obecných zásad dobrého zdraví je tím jediným nejlepším krokem, který můžete udělat k přirozenému udržení správného fungování imunitního systému.

Strategie zdravého života:

  • Eliminujte kouření.
  • Pravidelně se hýbejte a cvičte.
  • Udržujte si zdravou váhu.
  • Stravujte se zdravě.
  • Alkohol konzumujte s mírou.
  • Dopřávejte si dostatek spánku.
  • Snažte se minimalizovat stres.
  • Dodržujte základní zásady hygieny.

spánek

Strava a imunitní systém

Existují určité důkazy, že různé nedostatky mikroživin – například nedostatek zinku, selenu, železa, mědi, kyseliny listové a vitamínů A, B6, C a E – mění imunitní reakce. Klíčem ke zdravému a dobře fungujícímu imunitnímu systéme je zdravá strava – dostatek ovoce a zeleniny, celozrnných produktů, libového masa a zdravých tuků. Důležité jsou i produkty s obsahem antioxidantů. Některé potraviny mají vyšší účinky na posílení imunity. Patří mezi ně citrusové plody, červené papriky, mandle, slunečnicové semínko, česnek nebo fazole. Do jídelníčku zařaďte také potraviny s protizánětlivými účinky, především ty s vyšším obsahem omega-3 mastných kyselin (tučné ryby – losos, makrela tuňák). Omega-3 mastné kyseliny pomáhají bránit procesům v těle, které podporují záněty. Kromě tučných ryb patří mezi protizánětlivé potraviny také olivový olej, luštěniny, ořechy, nerafinované obilniny nebo ovoce.

Stres a imunitní systém

Může přijít rychle nebo se pomalu hromadit. Chronický stres má na imunitní systém negativní dopad.

Dostatek spánku

Abyste svému imunitnímu systému dali nejlepší šanci bojovat s infekcí a nemocí, je důležité dopřát tělu dostatek kvalitního odpočinku ve formě spánku. Spánek je důležitý pro imunitní funkci a homeostázu imunitního systému.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button