Zdraví

Tyto potraviny očistí vaše plíce

Naše plíce hrají velice důležitou úlohu – dodávají tělu kyslík a odstraňují škodlivé toxiny z těla. Proto je velice důležité udržet si je zdravé.

Samozřejmostí je nekouřit a vyhýbat se prostředí, kde je znečištěné ovzduší. Dalším ze způsobu, jak udržet naše plíce zdravé a funkční, je zařadit do stravy potraviny, které je pomáhají čistit.

Potraviny, které čistí plíce

Co může pomoci detoxikovat naše plíce a posílit zdraví dýchací soustavy? Je to celá řada potravin. Přinášíme příklady některých z nich.

  • Zelená listová zelenina

Obsahuje celou řadu sloučenin, které jsou vhodné pro zdraví plic. Jsou to především antioxidanty, které pomáhají tělu zbavit se škodlivých toxinů.

Zelí, kapusta nebo brokolice zároveň čistí i krev. Brukvovitá zelenina snižuje riziko vzniku rakoviny plic.

  • Potraviny s obsahem karotenoidů

Karotenoidy jsou antioxidanty, které jsou důležité v prevenci proti rakovině a nalezneme je například v rajčatech, mrkvi, červených paprikách nebo sladkých bramborách.

  • Potraviny obsahující omega-3 mastné kyseliny

Tyto potraviny nejen vaše plíce vyčistí, ale podpoří efektivní fungování celé dýchací soustavy. Patří mezi ně například tučné ryby (makrela, losos), semena a ořechy nebo vejce. Je známo, že tyto kyseliny pomáhají snižovat zánět v těle a zvyšují kognitivní výkon. Strava bohatá na omega-3 kyseliny pomáhá krvi k efektivnímu proudění do plic a brání vzniku některých zánětlivých a infekčních onemocnění dýchacích cest.

  • Potraviny obsahující flavonoidy

Tyto v přírodě se vyskytující sloučeniny mají antioxidační účinky, a to nejen na plíce. Mezi potraviny obsahující flavonoidy patří například jablka, borůvky, pomeranče, citrony, rajčata nebo zelí.

  • Česnek

Zdravotní výhody poskytuje především allicin, který působí jako přírodní antibiotikum.

  • Zelený čaj

Extrakty ze zeleného čaje obsahují účinné antioxidanty, které chrání před některými typy rakoviny a chrání tělo proti infekcím.

  • Kurkuma

Ideální proti zánětům je kurkumový čaj; může být v kombinace se zázvorem.

  • Dostatek tekutin, především vody

Jedním z příznaků dehydratace je zvýšení zánětu průdušek a výskytu astmatu. Dostatek vody v těle také reguluje správné rozložení minerálů a solí.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button