Spolupráce

Potraviny, které se postarají o účinný detox

Nevhodná strava a znečištěné životní prostředí jsou příčinou každodenního ukládání různých odpadních látek v lidském organismu. Ty mohou vést k potížím až k onemocnění. Proto je důležité provádět v pravidelných intervalech detoxikaci, čili očištění organismu od toxických látek. Řadu z nich dostáváme v potravě například v podobě barviv, aditiv, přídatných a konzervačních látek. Další dýcháme nebo absorbujeme kůží. Detoxikace nás nejen zbavuje jedovatých zplodin, ale zároveň posiluje činnost jater, ledvin, střev, žaludku, plic a dalších vnitřních orgánů.

Varovné příznaky

O potřebě detoxikace by nás měla varovat vyrážka a nečistá pleť, páchnoucí dech, chronické průjmy, zácpy a plynatost, bolesti hlavy, kloubů, celková únava a nechutenství. V těchto případech by stravování mělo být založeno na odlehčeném jídle, které minimálně zatěžuje trávicí systém a pomáhá vylučovat odpadní látky. Jídlo musí obsahovat dostatek sacharidů, proteinů, tuků, ale i minerálů a stopových prvků, aby byly zajištěny všechny tělní funkce. Pročištění střev pomáhá zajistit dostatečný příjem vlákniny a také pitný režim. Během detoxikace je nutné vypít 3-4 litry tekutin denně.

Kustovnice čínská

Také se ji říká goji a je to jednou z nejúčinnější potravin vhodných nejen k detoxikaci, ale je považována za skutečné zlato v čínské medicíně. Účinně pomáhá při hubnutí. Červené plody připomínají červenou barvou a tvarem šípky. Chuť kustovnice je příjemná, sladká nebo sladkokyselá. Číňané ji už dlouho považují za samozřejmou součást svého jídelníčku.

Kustovnice čínská dokáže podporovat imunitu organismu, snižovat krevní tlak a regenerovat organismus v případě konzumace velkého množství alkoholu. Zlepšuje ostrost zraku, snižuje únavu, zprůchodňuje ledviny a játra. Je bohatým zdrojem betakarotenu, vitaminů C, A, B1, B2 a E, dále polysacharidů a aminokyselin. Dále poskytuje tělu i řadu nezbytných minerálů, jako je zinek, selen, železo, vápník a fosfor.  

Efekt při hubnutí a detoxikaci je mimořádný a také zdravý, protože tělo dostává všechny potřebné látky. Navíc kustovnice přispívá ke zlepšení metabolismu a spalování.

Důležitost zdravé snídaně

Vydatná snídaně doplní zásoby glukózy a dodá energii pro nastartování metabolismu. Kromě toho zdravá snídaně pomáhá vyrovnat se se stresem a únavou a díky ní zamezíte přejídání se během dne a takzvanému vlčímu hladu večer. Doporučuje se do hodiny po probuzení posnídat nejprve pár lžiček třeba ovesné kaše, nebo kousek celozrnného pečiva s libovou šunkou a postupně přidávat.

Se zdravou a vydatnou snídaní je spojeno mnoho výhod:

  • hubnutí bude jednodušší
  • zmírní se pocit hladu během dne
  • v průběhu dne získá organismus více vitamínů a minerálů a naopak méně tuků a cholesterolu
  • člověk se lépe koncentruje a v práci je produktivnější.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button