Spolupráce

Pleťové oleje se hodí pro každý věk i typ pokožky. Vyberte si ten správný pro vás

Kosmetické oleje jsou novým hitem v péči o pleť, který stále více a více získává na popularitě. A zcela oprávněně. Mají úžasné účinky pro všechny typy pleti, dokážou dodat tolik potřebnou výživu i hydrataci, a navíc jsou přírodní a snadno dostupné. Aby ale správně fungovaly a my mohli těžit z jejich benefitů, je třeba vybrat ten správný pro váš typ pleti. Jak na to?

Nemusí to být vůbec složité, pokud se budete řídit několika jednoduchými pravidly. Je totiž jasné, že ne každý olej bude sedět právě vaší pleti a obzvlášť ze začátku se může stát, že než najdete ten pravý, chvíli to potrvá. My vám však hledání maximálně ulehčíme.

Omlazení a úleva pro suchou pleť

Ženy se suchou pletí si často stěžují na viditelné vrásky, červené žilky, zarudnutí pokožky i nepříjemné pnutí. Toho všeho vás může správně zvolený olej zbavit. Skvělou volbou je například jojobový olej, který pokožku vyživuje, zjemňuje a regeneruje. Podobně dobře bude fungovat také olej avokádový, olivový, arganový nebo mandlový.

Hydratace pro mastnou pleť

Ani majitelky mastné pleti se olejům nemusí vyhýbat – častokrát jim naopak konečně pomohou vyřešit dlouhotrvající problém s nadbytek kožního mazu. Správně zvolený přírodní olej zatočí s přebytečnou mastnotou mnohem efektivněji než přípravky s alkoholem, který pleť jen zbytečně vysušuje. Zkusit můžete zejména hroznový pleťový olej, který je známý pro své zvláčňující a hydratační účinky. Skvěle funguje ale také šípkový olej, který se pyšní antibakteriálními vlastnostmi.

Jemná péče pro citlivou pleť

Citlivou pleť často trápí nepříjemné svědění, začervenání, pnutí nebo odlupování pokožky. Na tyto potíže jsou oleje jako dělané. Pro citlivou pokožku je díky svým zklidňujícím a regenerujícím vlastnostem velmi vhodný levandulový olej. Pomoci může i výživný arganový pleťový olej, který je bohatý na vitamin E a nenasycené mastné kyseliny. Oblíbenou volbou pro citlivou pleť je dále růžový olej, který je účinnou zbraní proti vráskám.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button