Zdraví

Otázky a odpovědi kolem zdraví střev

Primárním úkolem trávicí soustavy je rozklad a vstřebávání potravy. Díky tomu může našemu tělu poskytnout živiny, které potřebuje pro svoje optimální fungování. To, co jíme a pijeme, představuje základ našeho zdraví. Jíme proto, abychom podpořili růst organismu, regeneraci tkání a imunitní systém. Přečtěte si některé otázky a odpovědi týkající se trávicí soustavy.

Kterým potravinám se vyhýbat v případě střevních obtíží?

Negativní dopad na naše zažívání má konzumace nekvalitních potravin (rafinované cukry, umělá sladidla, pokrmy a potraviny zpracované průmyslovou cestou), nedostatek čerstvého ovoce a zeleniny, rychlé stravování, dehydratace, intoleranace na některé složky potravy, konzumace příliš kořeněných a tučných pokrmů nebo konzumace nadměrných porcí.

Pokud je to možné, vyhýbejte se zpracovaným potravinám. Většina z nich obsahuje vyšší množství konzervačních látek, které mají negativní dopad na dobré střevní bakterie.

Jaké potraviny jsou dobrou volbou pro zdravá střeva?

Chcete-li mít zdravá střeva, zařaďte do svého jídelníčku produkty celozrnné nebo fermentované (poskytují velké množství zdraví prospěšných bakterií) – kysané zelí, kimchi, jogurty řeckého typu, kefíry, natto, tempeh, miso. Samozřejmostí je čerstvé ovoce a zelenina, které jsou bohaté na vlákninu a enzymy.

tempeh

Co je příčinou nadýmání a jak jej snížit?

Na vznik nadýmání má vliv celá řada faktorů. Mezi hlavní příčiny patří stres, sycené nápoje, některé druhy potravinových alergií, přejídání nebo rychlé stravování. Chcete-li se této komplikaci vyhnout, omezte konzumaci sycených nápojů, zpomalte při jídle. Konzumujte domácí stravu.

Jak bojovat přirozeným způsobem se zácpou?

Je potřeba tělu dodávat dostatek vody. Odpad nacházející se e střevech pomáhá odstranit detoxikace. Použijte přírodní ovocné a zeleninové šťávy. Motilitu střev stimuluje pití zeleného čaje Matcha. Také jemné cvičení a pravidelný pohyb mohou pomoci.

Jak stres ovlivňuje střeva?

Stres uvádí naše tělo do stavu boj nebo útěk. Velké množství stresového hormonu kortizolu má negativní dopad na trávicí systém. Vzhledem k tomu, že trávicí soustava je ve spojení s mozkem, ovlivňuje duševní stav i ji.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button