Spolupráce

Odpočívejte při malování. Je to snadná terapie, která nic nestojí, ale výsledky jsou skvělé

Umět odpočívat je stejně důležité jako umět pořádně zabrat a dokončit rozdělaný projekt. V dnešní době je obzvláště důležité umět vypnout a regulovat stres, který se na nás valí ze všech stran. Stres totiž náš organismus oslabuje a snižuje naši odolnost nejen vůči nemocem těla, ale i duše. Přitom možností relaxace je spousta – třeba i s tužkou v ruce. Právě malování může být skvělým způsobem, jak zapomenout a starosti a pořádně si oddechnout.

Terapie, která nic nestojí

Malování se můžete věnovat skoro zadarmo. Nepotřebujete výtvarné potřeby, vystačíte si s tužkou, fixou nebo čímkoliv, co najdete doma. Jedná se o velmi efektivní relaxační rituál, který můžete praktikovat kdykoliv a kdekoliv a snadno si odpočinout. Jakmile se totiž ponoříte do tvoření, naše mysl se ihned začne zbavovat úzkostí a starostí a přesune se do kreativního světa, což nastartuje regenerační a ozdravné procesy.

Netroufáte si?

Mnoho lidí se zcela zbytečně malování obává. Mají pocit, že jim chybí potřebný talent a stydí se za to, co na papíru vytvoří. Je to ale zcela zbytečná obava – vždyť přeci nechcete své obrazy vystavovat v galerii. Pokud vás ale malování čmáranic netěší a chcete vytvořit něco skutečně pěkného, zkuste malování podle čísel. Je to velmi oblíbený způsob tvoření, který přináší ty samé benefity, ale ještě i něco navíc. Díky tomu, že vlastně jen vybarvujete předem nakreslená pole, vyhnete se zklamání z výsledku. Naopak – pravděpodobně budete naprosto nadšeni z toho, co se vám podaří vytvořit. Namalovat tak můžete krásnou krajinu, portrét nebo cokoliv, co vás napadne. Stačí si vybrat jeden z mnoha vzorů a pustit se do práce.

Uvolnění a regenerace

Díky malování můžete také rozvíjet jinou část své mysli, které bývá obvykle zanedbávaná. Možná tak získáte i nový pohled na řešení některých problémů a jisté je, že se budete cítit odpočatí a skutečně zregenerovaní.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button