Jídlo a receptyNezařazenéPohybZdraví

Nevhodné potraviny, kterým byste se měli před cvičením vyhnout

Cvičení je pro naše tělo skvělé. Pokud však cvičíte, víte, že fitness je jen 10%, zatímco diety a to, co jíte, je z 90% zodpovědné za to, abyste se cítili dobře. Strava hraje důležitou roli, a to zejména před a po tréninku. Strava před cvičením je ještě důležitější, protože má přímý vliv na vaši výkonnost a celkové pocity během sportu. Ty správné potraviny vám pomohou ke snadnému cvičení, zatímco například příliš mnoho tekutin může vyvolat pocit nevolnosti, a dokonce i zvracení. Zde jsou nevhodné potraviny, kterým byste se měli před cvičením vyhnout.

Smažené jídlo

Smažené potraviny jako hranolky, chipsy, smažené kuře atd. nejsou vůbec dobrá volba. Příliš mastné nebo masité jídlo vás může vyčerpat tak, že se při cvičení budete cítit slabí. Při posilování a jiném cvičení se musíte cítit nabití energií, takže se tučnému a mastnému jídlu před posilovnou obloukem vyhněte.

Alkohol

O tom bychom snad ani nemuseli mluvit, ale přesto…Alkohol je pro tělo toxický a pít jej před cvičením? Rozhodně ne. Alkohol oslabuje náš systém a dehydratuje. Příliš mnoho alkoholu také může oslabit imunitu, čímž se celkový stav jen zhorší. Dehydratace může vést k nevolnosti, a dokonce i zvracení.

Zmrzlina, dorty atd.

Sacharidy jsou před tréninkem dobré, nicméně jednoduché sacharidy, jako zmrzlina, koláče, obiloviny, cukrovinky apod. mají na naše tělo negativní účinek, neboť způsobují, že hladina cukru v krvi klesá. Nahraďte je raději komplexními sacharidy, jako jsou třeba ovesné vločky.

Limonády

Sycené nápoje a limonády znamenají rezolutní NE před cvičením. Budete se po nich cítit nafouknutí, a to může ohrozit váš výkon. Také snižují hladinu cukru v krvi, takže se cítíte slabí a unavení.

Příliš mnoho vody

Je dobré pít vodu před a během tréninku, ale jen pár doušků. Příliš mnoho vody může způsobit nevolnost, závratě a také pocit slabosti. Příliš mnoho vody také zasahuje do distribuce energie a ovlivňuje váš výkon. Po intenzivním tréninku může také vyvolat zvracení, takže zůstaňte pouze u několika doušků.

Sýry

Sýr možná obsahuje proteiny, ale nezapomeňte také na to, že kromě nich jsou v něm i nasycené tuky. Ty jsou v těle spalovány nesmírně pomalu a mohou zpomalit i vstřebávání živin do svalů během tréninku.

Humus

Humus je určitě zdravé jídlo, ale až po tréninku. Luštěniny a další pokrmy podobné humusu mají vysoký obsah pomalu stravitelných sacharidů, které mohou způsobit nepříjemnou plynatost a nadýmání.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button