Tiskové zprávy

Neurochirurgie dnes umí nevídané. Pomáhají k tomu i zcela nové lékařské přístroje

Neurologické potíže patří k těm vůbec nejchoulostivějším zdravotním problémům. Je totiž nutné často chirurgicky léčit oblasti jako je mozek, mícha nebo páteř, které jsou samozřejmě velmi citlivé a náchylné k poškození. Při jejich operaci je třeba postupovat mimořádně opatrně, k čemuž dnes naštěstí hodně přispívá miniinvazivní chirurgie mozku a páteře. Jako každý chirurgický disciplína, i tato vyžaduje vždy dokonalou preciznost a přesnost.

Správné nástroje jsou nezbytné

Moderní technologie jsou důvodem, proč dnes umíme daleko více než před pár lety. Je jasné, že jakkoliv zkušený a talentovaný chirurg nikdy nemůže dosahovat perfektních výsledků, pokud nemá odpovídají a moderní lékařské přístroje. Dnes je naštěstí k dispozici řada skutečně pokročilých nástrojů, které dokážou chirurgii proměnit a posunout zase o kus dál. Moderní přístroje pracují na bázi různých vědeckých metod, ale mají společné především to, že umožňují nevídanou preciznost a umožňují výkony, které by dříve patřily jen do světa sci-fi.

Jedním z takových přístrojů je radiofrekvenční přístroj elliquence. Mezi jeho hlavní výhody patří především nízká karbonizace při koagulaci, a také nižší míra šíření laterálního tepla. To jsou zcela inovativní postupy, které nejen usnadní práci chirurgům, ale především také umožní přesné provedení daného neurochirurgického úkonu a co možná nejvyšší šance na uzdravení a rychlou regeneraci po zákroku.

Není třeba se bát

Neurologická diagnóza může člověka právem vyděsit. Dnes se ale není třeba bát, lékaři mají skutečně potřebné znalosti a dovednosti, aby vám zdraví vrátili. Je však třeba ujistit se, že docházíte do zařízení, kde se pracuje s moderními přístroji a metodami. Bylo by škoda přijít o možnost využít výdobytků vědy, které jsou dnes k dispozici. Zjistěte, zda lékař, ke kterému docházíte, má tyto přístroje k dispozici.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button