Spolupráce

Nelyžujete? Nevadí – zimní dovolená v lázních je ideální volbou

Pro mnoho lidí je zima obdobím, které se prostě musí nějak přetrpět. Trpí chladným počasím, krátkými a tmavými dny a celkovou nepohodou, kterou toto počasí přináší. Na zimu se však dá také pohlížet jako na prostor, kdy můžete trochu zpomalit a dopřát si extra péči o své tělo i duši.

A kde to jde lépe než v lázních? Zimní pobyt v lázních nabízí úžasnou příležitost pro každého, kdo chce zapomenout na starosti a dopřát si péči, kterou si zaslouží. Vyberte si lázně, které nejsou tolik známé a kde budete mít skutečný klid a soukromí.

Lázně Libverda

Lázně Libverda se nacházejí ve velmi malebné přírodě na úpatí Jizerských hor. Léčivé minerální prameny zde byly objeveny již ve středověku a od té doby sem každoročně proudí návštěvníci, kteří pro sebe chtějí udělat něco navíc. Okolí nabízí úžasné procházky v Jizerských horách, jen kousek je dokonce nejvyšší hora Smrk – z místní rozhledny bývá za příznivého počasí vidět skutečně daleko – spatřit můžete vrcholky Krkonoš, ale i Ještěd nebo Říp. Nedaleko je také poutní areál s bazilikou Navštívení Panny Marie v Hejnicích.

Lázně Vráž

Mezi další méně známé lázeňské lokality patří lázně Vráž. Ty se nachází v poněkud netypické lokalitě nedaleko Písku. Lázeňská péče se zde poskytuje v budově bývalého zámku, který se nachází v blízkosti řeky Otavy. Poblíž můžete obdivovat hluboké lesy, které nabízí dostatek příležitostí užít si zimní krajinu naplno. Ve Vráži se léčí slatinou, která vám pomůže zejména na pohybové a nervové ústrojí. Užít si můžete řadu terapeutických služeb, které zahrnují také aromaterapii a léčbu pomocí lokálních bylinek. Součástí lázeňského komplexu je také velmi dobrá restaurace s venkovní terasou, kavárničky, fitness centrum, sauna i solárium, takže zde o vás bude skutečně královsky postaráno.

Dopřejte si jako odměnu pobyt v lázních, který má v zimním období ještě větší kouzlo. Zasloužíte si pořádný relax!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button