Zdraví

Nechte se omámit ovocem, které bojuje s hypertenzí, cholesterolem a astmatem

Znáte anglické přísloví „Jedno jablko denně drží lékaře daleko“? Každopádně byste měli podle něj jednat. Jablko totiž působí proti vysokému krevnímu tlaku a hypertenzi, ale i proti dalším nemocem…

Jablka působí proti astmatickým záchvatům, může za to cukr v nich, který záchvatům zabraňuje. Kromě toho toto ovoce obsahuje vitamín C a E, a to více než sto padesáti procentech doporučené denní dávky. Lidé, kteří trpí astmatem, rovněž bojují se zánětem, který se nachází v dýchacích cestách. Konzumace ovoce s dostatkem vitamínů umí tyto záněty léčit. Jablka obsahují vitamín C, figurují tak jako silný antioxidant.

Ovoce tak umí zabránit rovněž astmatickým záchvatům. Jablka obsahují draslík, který kontroluje negativní účinky příliš velké konzumace sodíku. Snadněji regulujete hladinu krevního tlaku tím, že pravidelně jíte jablko, protože to obsahuje zase DDD draslíku – celých osmnáct procent.

Dále díky tomuto ovoci bojujeme s vysokým cholesterolem, protože obsahuje niacin, tedy vitamín B, který snižuje krevní tlak. Zahrňte tak jablka do své denní stravy.

Pojďme dále – pokud cítíte únavu, ospalost, nedostatek energie, pak vás zase nakopnou jablka. Ta mění příjem cukru na energii, protože obsahují thiamin.

Rovněž pokud vám hrozí infarkt a chcete si udržet zdravé srdce – tedy preventivně požívejte toto ovoce, které ve svém bohatém obsahu nabízí rovněž vlákninu a vitamín B6, které zabraňují zvyšování aminokyselin, které ohrožují kardiovaskulární systém a mohou vést ke koronární nemoci a mrtvici.

Dále jablka obsahují měď, která pomáhá ke správné funkci štítné žlázy. Toto ovoce je tak extrémně výživné a zdravé. Anglické přísloví tudíž nelže 🙂

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button