Tento způsob stravování se začal používat ve Francii v roce 1986. Skvělý je v tom, že nemusíte brát příliš ohledu na kalorie a množství přijímané potravy. Spíše je důležité věnovat pozornost stravování v určité denní době a je také nutné správně kombinovat potraviny.
Základním pravidlem této diety je, že časové rozmezí mezi jídly by mělo být minimálně čtyři hodiny a maximálně šest hodin. Čili ideální interval mezi jídly by byl pět hodin. K snídani můžete jíst cokoli – sacharidy, bílkoviny i tuky. Vyhněte se ale pšenici a kukuřici. Můžete konzumovat mouku, ječmen, pohanku, oves, žito, mastné výrobky i slaninu. Ověřte si však, aby bylo maso opravdu domácí.
K obědu konzumujte více potravin s bílkovinami – hovězí, vepřové, jehněčí i telecí. Sacharidy pak zajistí zelenina a čerstvé saláty.
I na večeři byste měli konzumovat množství potravin s vysokým obsahem bílkovin – kuřecí prsa nebo ryby. Sýr, salát, syrovou zeleninu – tím nic nezkazíte.
Ovoce a sladkosti – konzumujte raději ovoce než sladkosti a nejlépe v dopoledních hodinách mezi obědem. Když už sladké, tak hořká 70% čokoláda nebo sušené ovoce, jako jsou fíky a švestky.
Hlavní propagátorka opěvuje především účinky ovoce – i to obsahuje vysoký podíl cukru, proto je nutné, konzumovat jej jen v určitém denním období, těsně před zvýšenou fyzickou aktivitou, nebo i po, nikoli však večer, v době před spánkem. Čeká-li vás dlouhá pracovní cesta, či dokonce pravidelně každé ráno běháte nebo provozujete jiný sport, pochutnejte si nejlépe na sušeném ovoci, které je sice zbaveno vody, avšak vitamíny zde mají stále své místo. Jinak je tento způsob stravování opravdu bohémský, což nakonec oceníte.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.