Babské rady

Mouchy jsou nepříjemný hmyz. Zbavte se jich jednou provždy

Mouchy jsou nepříjemný hmyz, který se objevuje nejen na zahradě, ale i v domácnosti. Zbavte se jich jednou provždy přírodní cestou. Pomohou tyto bylinky, které obsahují silné přírodní oleje. Ty mouchy odrazují.

Bazalka

Čerstvá bazalka představuje součást pesta, je ideální volbou pro pokrmy připravované z rajčat a do salátů. Je to však také jedna z možností, jak udržet mouchy dál od vašich domovů. Vysaďte bazalku do květináče a umístěte ji blízko dveří nebo oken.

Levandule

Její vůně je omamná a její květy jsou nádherné. Využijete ji nejen v kuchyni, ale také v boji proti mouchám. Můžete ji pěstovat nejen na záhoně, ale i v nádobách na terase. Obsahuje vysokou koncentraci linaloolu, což je rostlinný olej. Jeho vůně odpuzuje mouchy.

Rozmarýn

Tato známá bylinka se velmi často používá v kuchyni při vaření a grilování. Zasaďte si ji do květináče na terasu, umístěte ji na okno nebo ji zasaďte do záhonu. Pěstovat jej můžete na plném slunci, v dobře propustné půdě. Je dokonale mrazuvzdorný.

Máta

Bylinka vhodná do pokrmů i nápojů. Má ráda slunce a částečný stín. Pro pěstování si můžete zvolit některou ze známých odrůd. Její omamná vůně odpuzuje mouchy. Pěstovat ji můžete na záhoně, ale i v nádobě na terase nebo parapetu. Nezapomínejte ji dobře zalévat.

máta

Česnek

Toto přírodní antibiotikum obsahuje větší množství kyseliny sulfonové. Ta vydává silný zápach, který mouchy nemají rády. Česnek se sice pěstuje pro jeho kulinářské a léčebné účely, ale díky celkem atraktivním květům jej můžete pěstovat i pro ozdobu.

Šalvěj

Jedná se o vzpřímenou trvalku se zelenošedými listy. Je užitečná nejen při vaření nebo v lidové medicíně, ale také v boji proti nepříjemným mouchám. Roste celkem rychle. Potřebuje dobře odvodněnou, ale vlhkou půdu. Velmi silné jsou její pyžmová vůně i chuť.

Meduňka

Listy obsahují citronellal, díky kterému voní citrusově. Je vysoce účinná při odpuzování much. Pěstovat ji můžete jak na záhonech, tak i v nádobách umístěných na terase nebo balkoně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button