Spolupráce

Maca doplní vitamíny a nastaví rovnováhu hormonů

Existuje mnoho bylinek, které mohou našemu zdraví pomáhat a prospívat. Mnoho lidí ale nikdy neslyšelo o zázraku jménem maca peruánská. Přitom jde o prastarou bylinku, která dokáže vyrovnávat hormonální hladinu, dodává energii a podporuje imunitní systém. V dnešním světě ale přesto nemá takový věhlas jako jiné. S čím vám může pomoci a proč by se maca měla stát součástí vaší zdravé rutiny? 

Úžasný zdroj vitamínů a minerálů

Je běžně používaná v kuchyni peruánských indiánů, protože obsahuje plno látek, které jsou pro lidský organismus velmi důležité – jde nejen o sacharidy, bílkoviny vlákninu nebo lipidy, ale najdeme v ní i bohatý zdroj minerálů (vápník, zinek, draslík, železo, fosfor, jód), vitamínů (B, C), nebo esenciálních kyselin. Maca peruánská má tedy po výživové stránce hodně co nabídnout.

Účinky vás příjemně překvapí

Tuto bylinku lze využívat při řadě zdravotních obtíží. Mezi nejběžnější, při kterých se uplatní, patří anémie, menstruační poruchy, potence, únava či snížená imunita. Je nepopiratelné, že maca červená má pozitivní vliv na hormonální rovnováhu u mužů i u žen, a proto je tato bylinka doporučována zejména párům, které se snaží otěhotnět nebo které bojují s některými potížemi v oblasti sexu.

Jak macu užívat?

Asi jen málokdo z nás by si troufnul na samostatné pěstování této úžasné bylinky. Proto se dnes běžně užívá její extrakt ze sušeného kořene. Ten se nejsnadněji konzumuje právě ve formě tobolek, které se rychle a jednoduše užívají. Je možné pořídit také prášek, který se snadno rozmíchá ve sklenici vody nebo džusu a máte vystaráno. Ohledně konkrétního dávkování je vhodné se poradit v lékárně nebo si přečtete informace v příbalovém letáku. Důležité je kupovat produkty v bio kvalitě, protože tak máte jistotu, že neobsahují žádné pesticidy, herbicidy ani hnojivo a pro své tělo děláte skutečně to nejlepší.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay, Woldoshop

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button