Babské rady

K nejrychlejšímu vyčištění bílých bot vám postačí 2 ingredience

Bílé boty jsou moderní a každému se líbí. Jen mají pár nevýhod. Tou hlavní je, že se rychle ušpiní. Je tedy velmi obtížné udržet je v čistotě. Ukážeme vám jednoduchý trik, který vám je pomůže vyčistit a znovu získat jejich bílou barvu.

Tato domácí technika je velmi snadná. Potřebujete k tomu pouze pár surovin, které máte v kuchyňské lince. Je to ocet a jedlá soda.

botyJedná se o dvě velmi silné složky, které čistí tkaninu. Mají antibakteriální vlastnosti, což v závěru přispívá i k tomu, že se tu nemají šanci uchytit bakterie ani plísně. Ty jsou, jak známo, hlavní příčinou zápachu. Tento trik je skutečně jednoduchý.

Budete potřebovat následující ingredience:

  • ½ šálku bílého octa (125 ml)
  • ¼ šálku jedlé sody – hydrogenuhličitan sodný (60 gramů)

Vezměte si k ruce kartáč a smíchejte jedlou sodu s octem. Míchejte do pěnivé konzistence a potom s ní třete vaše boty pomocí kartáče. Nezapomeňte na tkaničky, bez těch by vaše boty nezářily jako celek. Nechte působit 30 minut a opláchněte studenou vodou. Pokud budete dávat boty do pračky, dejte je do nějakého staršího povlaku na polštář. Boty budou chráněné a nezničí se.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button