Babské rady

K čemu všemu je dobrá zubní pasta?

Nejen k čištění zubů, nýbrž zubní pasta může být také skvělým odstraňovačem skvrn. Perfektní je například na leštění kovu, jako je kupříkladu stříbro. Právě to očistíte klasickou zubní pastou za pomocí starého kartáčku nebo odličovacího tamponu.

Pojďme dále – co takové klíče starých klavírů? I ty zubní pasta vyčistí. Vůbec cokoli ze starožitného kování, například.

Špinavé tenisky a jejich gumové podrážky rovněž vyčistíte pastou na zuby. Ovšem pozor – na textil zubní pastu neaplikujte, a to včetně plátěných bot – zůstaly by vám tam skvrny.

Brýle pilotky (aviator) a jejich kovové ráměčky, ale i samotné sklo snadno vyčistíte zase zubní pastou, tak jako zašlé sklenice nebo inkoustové skvrny na košili. Inkoustovou skvrnu odstraníte, pokud na ní co nejdříve aplikujete na dobu čtyřiadvaceti hodin svou zubní pastu. Na druhý den pastu seškrábete a omyjete z košile, než ji hodíte do pračky.

Totéž platí i pro skvrny na ručníku, dokonce i na hmyzí ataky je nápomocná tato cenově dostupná pasta. Na každý nezdar na těle jednoduše aplikujete trochu zubní pasty a rázem zmizí jak svědění, tak červená skvrna. Stejné výsledky jsou zaznamenány také při pubertálních pupíncích.

Tento hygienický prostředek je vhodný také jako čistič žehličky a dalších kovů, jako je například cín.

Někdo zubní pastou udržuje i estetický vzhled svého mobilního telefonu – zde ovšem pozor na kontakty.

Čištění obuvi rovněž nebylo nikdy jednodušší, než s klasickou zubní pastou. Tu můžete aplikovat i na kůži.

Skvrny na koberci vyčistíte aplikací této pasty za pomocí klasické houby. Stejným procesem pak pastu z koberce odstraníte za pomocí vody a houby.

I v kuchyni na smaltované nádobí i klasické hrnce nebo termosku na čaj, který zanechává rezavé skvrny, poslouží tento cenově dostupný prostředek, tak jako na jakoukoli špínu na rukou, jako tomu bývá při kreativních činnostech, jako je lepení nebo barvení. Konkrétně u konvic na čaj je třeba zubní pastu aplikovat dovnitř spolu s vodou a konvici nechat projít varem.

Co je fascinující, je, že zubní pasta dokáže dokonce opravit CD a DVD škrábance! Díky tomu váš oblíbený film nebo písnička nebude skákat. A totéž platí pro auta – zubní pasta zafixujte škrábance na karosérii, což ocení zejména muži! Ženy zase ocení, že je tento zdravotně nezávadný prostředek výborný na zafixování nedokonalostí na jejich karosérii – tedy tváři! Díky tomu budete mít pleť jako miminko, protože pasta ucpe vaše póry. Večer je však třeba pleť perfektně vyčistit.

Zajímavé je také to, že zubní pasta dokáže jistit přilepené plakáty na zdi, pokud se odchlípavají vlivem lepící pásky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button