Zdraví

Jste ve stresu?

Víte o tom, že cest, jak poznat, že jste ve stresu, nejsou jen obecně známé příznaky v podobě potivosti, třesu a dalších? Stres je velmi nebezpečným onemocněním, ale především spouštěčem pro nespočet dalších nemocí. Oslabuje imunitní systém, a zároveň zatěžuje naše tělo.

Nejčastějším spouštěčem nemocí je sama společnost, která na nás klade nemožné. Být lepší a ještě lepší, nechybovat. vše je vázáno existenčními problémy, které jsou hnacím motorem pro naši jakoukoli činnost. Bohužel stres je tak součástí našich životů a ač si jej primárně nemusíte uvědomovat, tělo jej samo prozradí…

  • Je to například bolest, žaludeční problémy, průjem, vředy, napjaté svalstvo, bolest na hrudi a palpitace, ale i artritida.
  • Problémy se spánkem – ať už nespavost, nebo naopak nadměrná spavost. Noční můry, přerušovaný spánek a podobně.
  • Rozhozený denní program – nejíte jak máte, zapomínáte na rodinné povinnosti, přejídáte se sladkostmi nebo naopak držíte naprostou hladovku.
  • Dále je to neschopnost trpělivosti nebo tolerance vůči ostatním – i to je známka stresu.
  • Emoční výbuchy – chvíle radosti i neštěstí, pláč i smích, nevyrovnanost. Samotný stres rovněž může zvýšit úzkostné poruchy, obsedantně kompulzivní poruchy a závislost na alkoholu, drogách, potravinách a podobně.
  • Vypadávají vám vlasy? Pak jste ve stresu! Denně člověku vypadne okolo sto vlasů. Je to jev, kterého si ani nevšimneme. Pokud však máte vanu nebo hřeben plný vlasů, není to v pořádku – vaše tělo vám značí, že není šťastné…
  • Nakonec ztráta sexuálního libida je vrcholem hlubokého stresu. Pokud už člověk nemá chuť na sex, blíží se do stavu deprese. Bohužel samotný sex už nevnímáte ani jako potřebu a nedochází vám, že i partner touží po blízkosti. Sex se vám naopak hnusí. Zde je již třeba vyhledat lékařskou pomoc.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button