Jídlo a receptyZdraví

Jezte sushi: Řasa Nori má plno zdravotních výhod!

Zajímá vás, co je ten tmavě zelený list, který obaluje sushi? Říká se tomu Nori a je vyrobený z mořských řas. V Japonsku a v jiných částech Asie je tento pojem velmi známý. Nori řasou se zdobí i jiné pokrmy, než sushi.

Kromě toho, že přidává pokrmu na chuti, zvyšuje také celkový nutriční obsah každého jídla. Příště už budete vědět, že si touto řasou můžete posypat i polévku nebo nudle.

Zde jsou důvody, proč konzumovat Nori

Pomáhá budovat svaly

noriVegetariáni si libují v sortimentu bílkovin rostlinného původu (fazole, semena), takže ani Nori řasa jim není cizí. Pokud jste typickým „masožroutem“, není na škodu snížit podíl živočišných bílkovin a zařadit do stravy produkty pro snížení příjmu nasycených tuků. Nori přináší ve stravě rozmanitou nabídku bílkovin, které jsou důležité pro výstavbu svalů. Napravují i stav pokožky, vlasů, kostí, produkci enzymů a imunitních dějů.

Prevence zácpy

Spotřeba vlákniny úzce koresponduje s tím, jak často se vyprazdňujete. Obecně malý podíl vlákniny způsobuje zácpu. Nori řasa je vhodná jako prevence zácpy, ale přispívá i k ochraně proti rakovině tlustého střeva. Je to trochu jiné, než jíst ovesné vločky, listovou zeleninu a další známé věci k rozpohybování střev ve vašich oblíbených pokrmech. Nori řasa je na českém stole netradiční možností! Krásně ozdobí rýži i zeleninový salát.

Snižuje hodnotu špatného cholesterolu

Vláknina snižuje hodnotu „zlého“ cholesterolu, takže ani Nori nezůstává v tomto ohledu pozadu. Obsahuje dostatek vlákniny, čímž snižuje riziko vysokého krevního tlaku a srdečních chorob. Pro zdraví oběhového systému jezte nori.

Snižuje nadváhu

Když snížíte potraviny, které jsou plné kalorií, včetně tuků, a místo po tabulce čokolády sáhnete po Nori řase, zasytí vás na delší dobu. Vzhledem k tomu, že je v ní vláknina, pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny ze střev a viditelně tak podporuje plošší bříško.

Zpomaluje proces stárnutí

V Nori je vitamín C, který zpomaluje proces stárnutí. Jelikož je vitamín C antioxidantem, chrání buňky před útokem volných radikálů. Vitamín C je rozhodující pro zdraví pokožky, dásní, zubů a imunitního systému.

Nori odvrací chudokrevnost z nedostatku železa

Anémie z nedostatku železa je stav, kdy není k dispozici dostatek červených krvinek v krvi, které transportují kyslík do tkání a orgánů (v tomto případě je přenos neefektivní).

noriTomuto typu anémie lze naštěstí celkem snadno zabránit i četnými možnostmi potravinových doplňků s obsahem železa. 100 gramů Nori poskytuje tělu až 88% denních potřeb železa.

Mořské řasy jsou dobré pro štítnou žlázu

Jód je minerál, který pro správné vstřebávání vyžaduje i řádnou produkci hormonů. Hormony uvolňované štítnou žlázou jsou potřebné pro normální metabolismus, energii a tělesnou teplotu. Nori řasa vám toto vše zajistí, včetně zdravé štítné žlázy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button