Babské rady

Jednoduchý trik, jak oživit rostliny ricinovým olejem

Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy vaše kytička vzkvétala stejně tak, jako když jste si ji přinesli z květinářství? Pokud ji denně zaléváte, živíte nejrůznějším hnojivem, ale přesto je bez života, je na čase tento problém řešit. Pojďme si ukázat jednoduchý trik, který dodá vašim rostlinám sílu i chuť do života.

Je to jednoduché – v období prvních pupenů rostlinu „krmte“. Použijte nejlépe ricinový olej, který aktivuje rostoucí proces a květy budou rázem mnohem hutnější, lépe vyživené, větší a bambulatější. Také koruna samotného květu bude mnohem větší a bude disponovat sytými barvami.

Jak si ricinový olej připravit?

Vše, co tato metoda vyžaduje, je jedna lžička ricinového oleje do jednoho litru vody. Láhev s tímto obsahem dobře promíchejte, aby se nespálily kořeny rostliny. Zároveň je třeba rostlinu zalévat bezprostředně po protřepání láhve, aby se složky zase neoddělily. Pokud vaše květiny kvetou jen jednou za rok, pak tuto metodu opakujte jen jednou ročně. Pokud však kvetou pravidelně, je třeba tento postup opakovat každý měsíc.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button