Během léta se někdy nedaří dosáhnout ideální teploty vhodné pro spánek. Občas se objevuje těžký a nedýchatelný vzduch. Povlečení je prohřáté a je důvodem vašeho převalování v posteli. Také se vám hůře usíná. A když přeci jen zaberete, občas se probudíte zpocení a unavení. Horké letní noci představují pro váš organismus velkou zátěž. Ne vždy je snadné se s nimi vypořádat. Jak tedy bojovat s horkem v noci, aby váš spánek byl v rámci možností co možná nejkvalitnější?
TOP 12 tipů, jak na lepší spánek během horkých letních nocí
- Ochlazování vodou zevnitř i zvenku – ideální je si před spánkem dopřát chladnou sprchu. Osvěžující proud vody zchladí krevní oběh.
- Zatažené žaluzie během dne – zabráníte tak přehřívání vzduchu v místnosti.
- Nekonzumujte na noc pokrmy, které prohřívají organismus – jedná se především o pikantní, sladká nebo mastná jídla. Pozor si však dejte také na kofein a alkohol.
- Chcete-li se ochladit zevnitř, připravte si mátový čaj nebo okurkový nápoj.
- Větrejte teprve tehdy, kde venkovní teplota klesne pod 25 °C.
- Odpojte všechna elektrická zařízení a nenabíjejte je během spánku. Zvyšují totiž teplotu v místnosti.
- Pro spánek si pořiďte pyžamo vyrobené z lehkých a prodyšných materiálů. Ideální volbou je bavlna nebo chladivý satén. Těsně před spánkem jej můžete dát na nějakou dobu do lednice
- Vzhledem k tomu, že během horkých nocí klesá vlhkost vzduchu, pomoci může zvlhčovač. Do něj můžete přidat éterický olej z máty.
- Zkusit můžete také chladící gely a polštářky.
- V horkých letních nocích nepoužívejte přikrývky. Spěte jen pod povlečením nebo bavlněným prostěradlem. Materiál by měl být lehký a měl by snadno sát pot.
- Chladivý efekt má pohanka. Vyměňte svůj klasický polštář za ten naplněný pohankou.
- Poblíž okna můžete zavěsit mokré ručníky. Proudící vzduch se snáze ochladí.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.