Zdraví

Jak zajistit klidný spánek během letního horka? Mohou pomoci tyto tipy

Během léta se někdy nedaří dosáhnout ideální teploty vhodné pro spánek. Občas se objevuje těžký a nedýchatelný vzduch. Povlečení je prohřáté a je důvodem vašeho převalování v posteli. Také se vám hůře usíná. A když přeci jen zaberete, občas se probudíte zpocení a unavení. Horké letní noci představují pro váš organismus velkou zátěž. Ne vždy je snadné se s nimi vypořádat. Jak tedy bojovat s horkem v noci, aby váš spánek byl v rámci možností co možná nejkvalitnější?

TOP 12 tipů, jak na lepší spánek během horkých letních nocí

 1. Ochlazování vodou zevnitř i zvenku – ideální je si před spánkem dopřát chladnou sprchu. Osvěžující proud vody zchladí krevní oběh.
 2. Zatažené žaluzie během dne – zabráníte tak přehřívání vzduchu v místnosti.
 3. Nekonzumujte na noc pokrmy, které prohřívají organismus – jedná se především o pikantní, sladká nebo mastná jídla. Pozor si však dejte také na kofein a alkohol.
 4. Chcete-li se ochladit zevnitř, připravte si mátový čaj nebo okurkový nápoj.
 5. Větrejte teprve tehdy, kde venkovní teplota klesne pod 25 °C.
 6. Odpojte všechna elektrická zařízení a nenabíjejte je během spánku. Zvyšují totiž teplotu v místnosti.
 7. Pro spánek si pořiďte pyžamo vyrobené z lehkých a prodyšných materiálů. Ideální volbou je bavlna nebo chladivý satén. Těsně před spánkem jej můžete dát na nějakou dobu do lednice
 8. Vzhledem k tomu, že během horkých nocí klesá vlhkost vzduchu, pomoci může zvlhčovač. Do něj můžete přidat éterický olej z máty.
 9. Zkusit můžete také chladící gely a polštářky.
 10. V horkých letních nocích nepoužívejte přikrývky. Spěte jen pod povlečením nebo bavlněným prostěradlem. Materiál by měl být lehký a měl by snadno sát pot.
 11. Chladivý efekt má pohanka. Vyměňte svůj klasický polštář za ten naplněný pohankou.
 12. Poblíž okna můžete zavěsit mokré ručníky. Proudící vzduch se snáze ochladí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button