Spolupráce

Jak vám chytré hodinky pomohou v hubnutí

Chcete zhubnout a začít žít zdravě? V tom případě jsou pro vás sportovní hodinky jako stvořené. Zjistěte, jak přesně vám s tímto předsevzetím mohou pomoct.

Proč si pořídit smart hodinky, když se snažíte zhubnout

Pokud jste se vydali za cílem snížení vaší váhy, mohou pro vás být chytré hodinky velmi praktickým pomocníkem. Při hubnutí je důležité dosáhnout kalorického deficitu. A právě chytré hodinky vám budou monitorovat, kolik kalorií jste v průběhu dne spálili. 

Zároveň je můžete používat pro měření jednotlivých sportovních aktivit a sledování vašeho progresu. Pokud si chcete při sportu hlídat vaši tepovou frekvenci, budou vám s tím právě chytré hodinky pomáhat. Také si s jejich pomocí budete moct pohlídat, jak dlouho jste se věnovali cvičení nebo kolik kroků jste v průběhu dne ušli. Získáte tak cenná data, která mohou sloužit pro vaši další motivaci. 

Chytré hodinky ale nezastanou svou funkci pouze v oblasti sportu. Jejich další praktickou funkcí je, že vám zobrazí příchozí notifikace a zprávy z telefonu. Vybrané modely přitom umožňují na příchozí zprávy nebo hovory dokonce i odpovídat.

Chytré hodinky vám pomohou s každodenním zvládáním úkolů.

Jaké typy chytrých hodinek existují

Chytré hodinky se vzhledem ke svým vlastnostem a funkcím rozdělují do 3 základních kategorií.

Chytré hodinky jsou v podstatě prodlouženou rukou mobilního telefonu. Budou vás informovat o příchozích zprávách i hovorech a disponují také základními funkcemi pro sledování sportovních aktivit a zdraví. 

Sportovní hodinky (nebo také sporttestery) jsou primárně určeny pro sport. Dobře si proto poradí i s náročnějším měřením a analytikou a v podstatě tedy zastanou roli vašeho osobního trenéra. Často mají také sportovnější vzhled, jsou robustní a odolnější. 

Fitness náramky jsou nejlevnější variantou chytrých hodinek. Zvládají základní měření sportovních aktivit, ale s pokročilými funkcemi se u nich setkáte jen zřídka. Také je třeba počítat s tím, že naměřené hodnoty nemusí být úplně přesné. Displej zároveň bývá menší než u chytrých a sportovních hodinek. 

Jaké funkce fitness hodinky nabízí

V závislosti na konkrétním modelu nabízí chytré hodinky hned několik praktických funkcí. Níže si představíme ty, se kterými se lze setkat nejčastěji

Sledování sportovních aktivit a krokoměr 

Chytré hodinky umožňují výběr z různých sportovních režimů, v rámci kterých budou měřit váš srdeční tep, množství spálených kalorií i délku trvání. Snadno také můžete zjistit, kolik kroků jste v průběhu dne ušli a motivovat se k lepším výsledkům.

Měření tepové frekvence a okysličení krve

U chytrých hodinek se lze rovněž setkat s průběžným monitorováním srdečního tepu a okysličení krve. Ty nejlepší modely si také poradí s měřením EKG. 

Monitorování spánku

Toto zařízení nemusíte nosit jen přes den. Pokud jej budete mít na zápěstí i v noci, můžete jej využít pro monitorování vašeho spánku. Chytré hodinky tak změří délku vašeho lehkého i hlubokého spánku a mnohdy vám poskytnou doporučení pro kvalitnější spánek.

Notifikace

Jelikož se chytré hodinky párují s mobilním telefonem, mohou vám zobrazovat i nejrůznější notifikace z aplikací přímo na zápěstí. Také vás dokáží upozornit na příchozí zprávu nebo hovor.

Dechová cvičení

Mnohé chytré hodinky mají speciální aplikaci pro provedení dechového cvičení. Jednoduše si vyberete délku trvání a následně se budete nadechovat nebo vydechovat podle instrukcí. U vybraných modelů bývají součástí také otázky k zamyšlení, které vám pomohou se po náročném dni uklidnit a přijít na jiné myšlenky. 

Bezkontaktní platby

Vybrané modely chytrých hodinek podporují funkci bezkontaktního placení. To znamená, že v obchodech už nebudete muset zdlouhavě lovit peněženku nebo mobilní telefon. 

Další funkce

Mezi další praktické funkce chytrých hodinek se řadí třeba budík, stopky, časovač nebo zobrazení aktuální předpovědi počasí. Mnohé modely také zastanou roli výškoměru, kompasu či barometru. Pro outdoorové nadšence je nezbytná také podpora GPS navigace

Zdravé hubnutí podpoříte pravidelným pohybem.

Proč je důležité udržovat se v kondici

Pravidelný pohyb a zdravý životní styl je důležitý nejen pro udržování optimální váhy. Při sportu si zároveň skvěle vyčistíte hlavu, přijdete na jiné myšlenky a mnohdy v sobě probudíte dávku kreativity. 

Sportování také pomáhá zbavit se stresu, jelikož výrazně ovlivňuje vaši psychiku. Ideální je v tomto ohledu třeba jóga, díky které si mnohem lépe poradíte se stresovými situacemi. Pravidelný pohyb je dále prospěšný pro zdravý spánek. Jakmile své tělo unavíte, snáze usnete a budete spát jako nemluvně. 

Fyzická aktivita a vyvážená strava je dále vhodná pro posílení imunity. Vy díky tomu budete snáze předcházet případným nemocem. 

Několik rad závěrem

Při výběru chytrých hodinek vždy zohledněte, k čemu je budete primárně používat. Jsou pro vás důležitá podrobná data týkající se vašeho pohybu? Nebo dáte přednost praktickým funkcím, které vám zjednoduší život?

Rozhodující mohou být také jednotlivé sporty, kterým se věnujete. Pro příznivce plavání bude důležitá vodotěsnost. Pokud se rádi vydáváte za turistikou do hor, možná se budete poohlížet spíše po outdoorovém modelu s GPS, který ustojí i náročnější podmínky.

Nabídka na trhu je opravdu široká, chytré hodinky na sport proto vybírejte vždy s ohledem na vaše preference a požadované funkce.

Zdroj fotografií: Pulsmetry.cz

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button