Zdraví

Jak si udržet bdělost a energii bez kofeinu nebo stimulantů

Špatně jste spali nebo byl váš spánek příliš krátký, čeká vás náročný den a vy přemýšlíte nad tím, jak jej zvládnout co nejlépe? Rozhodně to jde i bez velkého množství kofeinu nebo dalších stimulantů.

Začátek dne – dobrá snídaně

Některé potraviny nás zpomalují, jiné nám pomohou s dobrým rozjezdem. Kvalitní snídani nabízí celozrnné pečivo, jogurty s obsahem živých kultur, ovoce a zelenina nebo snídaňové cereálie. Dobrou volbou mohou být i různé druhy smoothie s obsahem ořechů nebo semínek.

Dostatek slunečních paprsků

Je všeobecně známo, že sluneční paprsky podporují v našem těle produkci vitamínu D. Jeho nedostatek může být, kromě jiného, příčinou svalové slabosti, oslabené imunity a odolnosti organismu, nebo zpomaleného metabolismu. Během pracovního dne jistě nikdo z nás nemá čas sedět venku na slunci a oddávat se jeho blahodárnému vlivu. Můžeme však, pokud máme pracovní místo v blízkosti domova, občas vyrazit do zaměstnání pěšky.

Odpočinek pro oči

Jestliže jsou naše oči během práce nadměrně zatěžované, rozhodně si zaslouží během dne několikrát malý odpočinek. Postačí je, na několik málo minut, zavřít.

Dostatečný přísun tekutin

Vyhýbat bychom se měli nápojům slazeným. Ideální volbou je čistá pramenitá voda nebo bylinné čaje. Nedostatečná hydratace organismus unaví a oslabuje.

Potraviny plné energie

Pokud zrovna nemáme čerstvé ovoce nebo zeleninu, vždy můžeme mít po ruce ořechy, sušené ovoce nebo semínka. Toto zdravé a navíc chutné osvěžení může být i dokonalou svačinkou, která dodá tolik potřebnou energii.

Rychlá procházka

Máme-li sedavé zaměstnání nebo takové, která nemá dostatek pohybu, můžeme si jej dopřát během polední pauzy. Postačí třeba procházka po budově, pomůže rozproudit krev a navíc chůze uvolňuje do těla endorfiny.

Aromaterpaie

Bdělost podpoří vůně máty. Můžeme si pořídit do místnosti aromalampičku nebo malou mističku, do níž dáme vodu a kápneme několik kapek mátového esenciálního oleje. Příjemnou a svěží vůni nabízí také aromaolej eukalyptový.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button