Tiskové zprávy

Jak si správně umýt vlasy

Pravidelné mytí vlasů je nedílnou součástí hygieny každého z nás. I tato zdánlivě banální činnost má ale svá pravidla a pokud k ní přistupujeme špatně, můžeme svým vlasům spíše uškodit než pomoci. Mytí vlasů je totiž proces, který souvisí nejen se vzhledem našich vlasů, ale také s jejich zdravím. Jak konkrétně je třeba si vlasy umývat?

Buďte k vlasům šetrní

Postup pro správné umývání vlasů nemusí být věda, ale dodržením určitých pravidel vám pomůže přinést ten správný efekt. Před vlastním mytím vlasů vždy proveďte přípravu vašich vlasů. Vlasy nejprve řádně rozčešte. Dělejte to ve směru od konečků tak, aby se hřeben při rozčesání nezakousnul do pramenů vlasů. Vlasy pokaždé rozčesávejte tak, aby násílí vašeho hřebenu nepoškodilo strukturu vašich vlasů. Při prudkých pohybech se vaše vlasy mohou lámat a více vypadávat.

Před samotným mytím vlasů je dobré zvolit správnou teplotu vody. Teplá voda by měla být podobná teplotě vašeho těla. Příliš horká voda způsobuje lámavost vlasů a dochází i k otevření vlasových folikulů, které následně způsobují maštění pokožky hlavy. Studená voda naopak není vhodná, protože je v takovém případě přilnavost šamponu výrazně horší.

Šampon

Šampon naneste do dlaní, ve kterých si šampon rozetřete. Vmasírujte šampon pečlivě do vlasů tak, že pohybujete prsty v krouživých pohybech a jemně masírujte pokožku hlavy po celé ploše vlasového části. Po umytí je důležité vždy šampon důkladně vymýt z vlasové části tak, aby se už netvořila žádná pěna. Nanášení kondicioneru či jiných vlasových masek by potom mělo probíhat po důkladném opláchnutí šamponu. Je samozřejmě na místě vybírat takové prostředky, které vlasy dokážou obohatit o potřebné živiny, anebo doplňků, které jim je dodají. Příkladem je např. důležitý keratin na vlasy.

Také po užití těchto přípravků je nutné vlasy opláchnout vodou a vysušit je jemným poklepáním do ručníku tak, aby z nich nekapala voda. Vlasy v ručníku nedrhněte, není to správný postup na jejich vysušení. Vlasy se tak rychle lámou a vysychají. Stejně tak nepoužívejte horký fen či žehličku na vlasy. I tím se vlasy snadno ničí.

Velmi zajímavou alternativu tohoto postupu je tzv. suchý šampon, který dokáže být k vlasům šetrnější, a navíc je jeho použití snadnější.

Zdroj obrázku: gpointstudio / Shutterstock.com

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button