Babské rady

Jak se zbavit klíšťat za pomocí kuchyňské soli? (Recept)

Všichni známe ty babské rady, jak na klíšťata. Někdo si namaže postiženou oblast slunečnicovým olejem, jiný zase mýdlem, další klíště vytáhne pinzetou. Zkusit můžete i aceton.

Existuje však ještě jeden jednoduchý a efektivní způsob, jak odstranit klíšťata. Místo, kde se klíště uhnízdilo jednoduše posypte solí a překryjte kouskem mokré vaty. Po dvaceti až třiceti minutách klíště samo vypadne. Následně se doporučuje klíště předat do laboratoře, kde odborníci zjistí, zda není přenašečem dětské obrny nebo encefalitidy (podle statistik je nebezpečné každé desáté klíště).

Další recept, který můžete zkusit, je přidat do 200 ml vroucí vody 25 gramů hřebíčku. Vařte patnáct minut, nechte vychladnout a přidejte dvě polévkové lžíce alkoholu. Před odchodem do lesa nebo na jiná inkriminovaná místa si nezapomeňte namazat kritická místa, jako jsou nohy a ruce, nezapomeňte taktéž na své zvířecí miláčky. Pokud však nemáte čas na přípravu tohoto receptu, kupte si hřebíčkový olej a zřeďte jej s vodou (pár kapek oleje na litr vody). Vůni hřebíčku nenávidí také komáři.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button