Zdraví

Jak na unavené nohy?

Jezdíte do práce autobusem, nebo jste v práci dlouhou dobu na nohou? Není divu, že vás pak večer mohou bolet. I zábavné dopoledne s přáteli nebo nakupování se může změnit v noční můru, když vás večer začnou bolet nohy. Bolest nohou, s největší pravděpodobností, způsobují namáhané svaly na nohou. Můžete svým nohám ulevit přírodní cestou.

Co všechno způsobuje bolest nohou?

Bolest nohou může mít různé příčiny – nepřetržité sezení nebo stání po dlouhou dobu, nepohodlná obuv, nutriční nedostatky, artritida, obezita, vyšší věk. Ať už jsou příčiny jakékoli, naše nohy si zaslouží náležitou péči a pomoc. Vyzkoušet můžeme některé domácí prostředky a postupy.

sedící muž

Teplo pro unavené nohy

Postačí horká vody, do které ponoříme ručník, vyždímeme přebytečnou vodu a přiložíme jej na unavené nohy. Opakujeme několikrát za sebou. Teplo uvolní bolavé svaly a zmírní bolest. Kromě toho zlepší průtok krve.

Koupel s esenciálními oleji

Pomůže eukalyptový, mátový nebo hřebíčkový esenciální olej. Přidáme 2 kapky do koupele. Eukalyptový olej má analgetické a spasmolytické vlastnosti, ty pomáhají mírnit bolest. Podobné to je s hřebíčkovým olejem. Mátový olej zase zmírní únavu a má protizánětlivé vlastnosti.

Koupel z Epsomské soli a jedlé sody

Připravíme si lavor s teplou vodou a do té vsypeme 1 lžičku Epsomské soli a lžíci jedlé sody. Ponoříme nohy a necháme v roztoku 15 minut. Epsomská sůl uvolní svaly a detoxikuje tělo. Jedlá soda má protizánětlivé účinky, které mohou pomoci snížit únavu.

Olejová masáž

Připravíme si 2-3 lžíce olivového oleje, do kterého vmícháme 2 kapky esenciálního oleje levandulového, kapku heřmánkového olej a kapku geraniového oleje. Směs dobře promícháme a použijeme ji na masáž unavených nohou.

Prevence

Tělu je potřeba dodávat dostatek vitamínu D. Jeho nedostatek může mít za následek únavu svalů. Vybíráme si vhodnou obuv, která poskytne nohám dostatek opory, především tehdy, kdy musíme dlouhou dobu stát. Pevné kosti a zdravé svaly udrží pravidelné cvičení. Může to být i každodenní rychlá chůze, alespoň 30 minut. Pokud máme nějaké to kilo navíc, je dobré jej odstranit. U sedavého zaměstnání je potřeba si dělat pravidelné přestávky a protáhnout se.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button