Babské rady

Jak na menstruační bolesti? Osvědčené babské rady

Jak vyzrát na bolestivou menstruaci, jak ji trochu oddálit nebo naopak přivolat? Pomoci mohou babské rady. Protože měsíčky se u žen vyskytovaly vždy, vznikla během let řada triků a pomůcek, které vedou nejen k úlevě od bolesti, ale mají i další účinky. Jak si naše předkyně uměly poradit, když neexistovaly menstruační pomůcky ani léky? Využívaly vše, co bylo po ruce, bylinkami a obklady počínaje a fyzickou prací konče.

Jak si ulevit od bolesti během menstruace s pomocí bylinek

Trpíte bolestivou menstruací a neobejdete se během svých dnů bez prášků proti bolesti? Snažte se vydat přirozenější cestou a vsaďte na pomoc z přírody. Bylinky můžete využívat k přípravě čajů, ale také si je přidat do koupele. Které bylinky jsou při periodě neocenitelné? Vyzkoušejte:

  • kontryhel
  • řebříček
  • pupalku
  • meduňku
  • kopřivu
  • třezalku

Na trhu jsou k dostání také speciální ženské směsi, které se skládají z více bylinek, tudíž si je nemusíte mixovat samy.

Další babské rady pro úlevu během periody

Bylinkový čaj jste si již uvařily, ale bolest stále přetrvává? Dopřejte si teplý obklad a přikládejte ho na nejbolestivější místa. Zároveň nezanedbávejte pitný režim.

Jak vyvolat menstruaci

Máte zpoždění, jste již neklidné a toužíte po tom, aby se krvácení dostavilo co nejdříve? Máme pro vás několik babských rad, jež rozhodně stojí za vyzkoušení.

Horká voda

Oblíbenou metodou k vyvolání měsíčků je horká voda. Jedním ze způsobů je ponoření se do vany s horkou vodou, druhou je horká sprcha. Sprchovou hadicí si můžete také masírovat oblast podbřišku.

Sklenka červeného vína

Pokud jste si absolutně jisté, že za zpožděním není těhotenství, dopřejte si sklenku červeného vína. Víno dodá vašemu tělu antioxidanty, zároveň se s pomocí vína trochu uvolníte a v neposlední řadě vám pomůže rozšířit cévy, tudíž se menstruace dostaví co nevidět.

Sex

Jedním ze způsobů, jak uspíšit nástup menstruace, je také sex. Samozřejmě se spolehlivou ochranou. Pohlavní styk vám může pomoci roztáhnout děložní čípek a pozitivní vliv má také na vaši psychiku Měsíčky se dostaví rychleji tehdy, kdy jste v klidu, pohodě a hormonální rovnováze.

Jak zastavit menstruaci

Máte příliš silnou menstruaci a potřebujete zastavit nebo zmírnit krvácení? Babských rad, které můžete v takovém případě vyzkoušet, je hned několik

Citronová šťáva

Můžete vyzkoušet babskou radu, která tvrdí, že pozastavit menstruaci, dokonce ji i oddálit, vám pomůže citron. Zda to na vás bude fungovat, si můžete samy vyzkoušet. Během silné periody si ráno a večer vymačkejte do sklenice s vodou šťávu z celého citronu. Když už nic jiného, dostanete do těla vitamin C a také si dopřejete příjemné osvěžení.

Studené obklady

Pokud si při silných bolestech ulevujete teplým obkladem, vyzkoušejte během silné menstruace naopak obklad studený. Přiložením na břicho totiž dojde k stažení cév, což bude mít za následek zmírnění krvácení.

Dejte si do těla

Chcete-li aby byla menstruace brzy za vámi, můžete vyzkoušet zapojení fyzické aktivity. Tak si dobu periody můžete zkrátit třeba i o celý den, protože díky fyzické námaze dojde k rychlejšímu průtoku krve a vyplavené endorfiny jsou příjemným bonusem, který vás zbaví nepříjemné bolesti.

Zázvor

Po zázvoru sahejte nejen při nachlazení, ale také během měsíčků. Pravidelnou konzumací zázvorového čaje během menstruace můžete zmírnit silné bolesti.

Vzpomeňte si při další periodě na babské rady a nebojte se některé z nich vyzkoušet. Uvařte si například bylinkový čaj, naložte se do vany s horkou vodou, připravte si obklad a nebo se třeba vydejte proběhnout na čerstvý vzduch. Každému vyhovuje něco jiného, stačí pouze najít tu nejvhodnější metodu vedoucí k úlevě.

Zdroj foto: www.freepik.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button