Tiskové zprávy

Jak funguje keto dieta? Hubnutí bude konečně snadné a přirozené

Možná jste už slyšeli o keto dietě. Víte ale, jak funguje a zda by se mohla hodit i pro vás? Keto dieta funguje na principu omezení příjmu sacharidů. Následkem toho se organismus dostává do stavu ketózy, kde si již nebere energii primárně ze sacharidů, ale začíná efektivně pálit tuky. Ketodieta může být vhodná i pro vás, ale je vždy lepší dodržovat postupy, které vám určí odborník, a nepouštět se do hubnutí samostatně jen na základě informací z internetu.

Jak navodit ketózu?

Jak dosáhnout výše popsaného stavu, který povede k rychlému a efektivnímu hubnutí? Především se toho dosahuje cestou vyváženého jídelníčku, ve kterém je minimum sacharidů. Hlavním prvkem jídelníčku se proto stávají kvalitní bílkoviny. Základ vaší stravy v takovém případě tvoří především libové maso, zelenina a mléčné výrobky. Je však třeba se také ujistit, že tělu dodáváte dostatečné množství všech živin, vitamínů i minerálů, aniž byste porušili proces ketózy. Nejlepší keto diety toto splňují a provedou vás celým procesem snadno a bezproblémově, aniž byste si přivodili potíže. Výhodou může být to, že není nutné počítat kalorie, ale rovnou máte připraven komplexní jídelníček, který by měl splňovat všechny náležitosti. Vždy se ale ujistěte, že spolupracujete s certifikovaným poradcem, který ví, jak dietu vést.

Je potřeba obávat se hladu?

Možná si říkáte, že když takto narychlo vysadíte prakticky všechny sacharidy, může snadněji dojít k hladu. Tato obava ale není na místě. Většina diet je připravena skutečně odborně a máte vždy alespoň pět porcí jídla denně. Navíc, jakmile se dostanete do stavu ketózy, bude tělo pálit tuky a není se třeba bát záchvatů hladu. Velkou výhodou je také to, že se nemusíte obávat ztráty svalové hmoty, keto dieta zaručí, že budete hubnout jen a pouze tuk. Vaše tělo bude mít energii a hubnutí konečně nebude jen nepříjemnou zkušeností.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button