Zdraví

Hroznové víno není pouze oblíbené a chutné ovoce. Poskytuje nám velké množství benefitů

Hroznové víno patří mezi velmi oblíbené druhy ovoce. Kromě toho, že je chutné, nabízí našemu tělu i celou řadu zdravotních benefitů. Obsahuje fytonutrienty (především fenoly a polyfenoly), vitamíny (A, B, C, K), minerály (draslík, vápník, hořčík, sodík, fosfor), thiamin, riboflavin nebo flavonoidy (myricetin, kvercetin). Také má vyšší obsah vody, vlákniny, antioxidantů a zdravých sacharidů. Může pomoci snižovat riziko vzniku kardiovaskulárních chorob, zlepšují kognitivní zdraví, působí jako prevence makulární degenerace a resveratrol má silné protizánětlivé účinky.

Podpora zdraví srdce

Hroznové víno obsahuje antioxidanty, polyfenoly (resveratrol, kvercetin). Ty mají protizánětlivé vlastnosti. Pomáhají v boji proti kardiovaskulárním obtížím. Také snižují oxidační stres.

Pomoc proti vzniku makulární degenerace

Především červené hrozny mohou pomoci bránit ztrátě zraku, která souvisí s věkem. Polyfenoly v hroznech obsažené pomáhají snižovat zánět v oku. To je klíčový faktor, který má za následek onemocnění sítnice, které ohrožuje zrak. Pravidelná konzumace hroznového vína může být užitečným pomocníkem v boji proti makulární degeneraci a šedému zákalu.

Nižší riziko vzniku cukrovky

Hroznové víno se řadí mezi ovoce s nízkým glykemickým indexem. Může pomoci snižovat riziko vzniku cukrovky 2. typu.

hrozny

Úleva od zácpy

Hroznové víno obsahuje vlákninu a vodu. Tyto složky pomáhají eliminovat vznik zácpy. Kromě toho se v hroznech nacházejí také organické kyseliny, cukr a celulóza. Posílí žaludek a střevní svaly a tím eliminují vznik zácpy.

Péče o ledviny

Červené hrozny mohou mít čistící účinky na naše ledviny. Extrakt z hroznových jader je polyfenolická směs, která vykazuje antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Kromě toho mají hrozny vyšší obsah vody.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button