Zdraví

Emoce mají na riziku mrtvice větší podíl, než si většina lidí myslí

Mrtvice obvykle nastupuje, když je přívod krve do části mozku přerušen nebo výrazně snížen. Během několika minut začnou umírat mozkové buňky.

Nejnovější studie, které provedla univerzita v Minessotě, ukázaly, že si mrtvici vlastně způsobujeme často i sami. Chcete-li se poučit ze svých chyb, čtěte dále. Jsou totiž tři hlavní faktory, které k mrtvici dopomáhají, jedná se o tři emoce, které se vymykají kontrole a zároveň odesílají mozku pokyny.

Řeč je:

  • O depresi (zvyšuje riziko mrtvice o 86%)
  • Dále je to stres (zvyšuje riziko cévní mozkové příhody o 59%)
  • Pocit nenávisti, nepřátelství, neustálý bojovný postoj (zde se zdvojnásobuje riziko mrtvice v plných 100%)

Pokud jste v ustavičném stresu nebo vzteku, zvýší se vaše šance na srdeční infarkt o 500%. Odborníci se shodli na tom, že člověk se věnuje až moc nějakým hodnotám cholesterolu, krevnímu tlaku apod. Velmi málo se však člověk zaměřuje na to, co ho denně obklopuje a s čím denně musí žít – stres a běžné lidské hádky. Je velmi důležité oprostit se od starostí, vše řešit s klidem a vlídným postojem. Tím si totiž prodloužíte svůj život.

Zarážející je také to, že předepsané léky ani antibiotika často nefungují, proto je jedinou možnou strategií právě klidový režim, dostatečný odpočinek a udržení svých vášní na uzdě. Nepřátelství v životě, neustálý tlak, bojovný postoj a shon, to vše nás pouze vnitřně ničí. Zkuste se věnovat častějšímu odpočinku a snažte se dívat na události z té světlé stránky, možná vám to zachrání život.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button