Tiskové zprávy

Dovolená v Chorvatsku: Spousta letovisek, písečné pláže i výborná kuchyně

Naplánovat svou dovolenou v zahraničí je lepší s předstihem. Pokud u vás letos vyhrálo Chorvatsko, můžete se těšit na spoustu letovisek, která tu na vás čekají. Někdo s oblibou jezdí na osvědčené místo, kde to již dobře zná a ví, co od něho může očekávat. Přitom lze vybírat mezi těmi klidnějšími, nebo naopak rušnějšími s bohatým večerním životem. Jiní volí k pobytu pokaždé jiné letovisko, aby poznali z Chorvatska co nejvíce.

Zajímavá místa v Chorvatsku

Tato jihovýchodní evropská země kromě skvělého moře a výborné kuchyně nabízí také své historické pamětihodnosti, které dobou svého vzniku spadají až do období řecké a římské kolonizace. Vedle měst je lákadlem také nádherná chorvatská příroda. Chorvatsko vedle pevninské části tvoří na tisíc ostrovů a ostrůvků různých velikostí, z nichž 48 je trvale obydleno. Mezi největší z nich patří Cres a Krk.

Naplánovat svoji letní dovolenou s předstihem se vyplatí

V současné době dávají lidé přednost cestování po vlastní ose automobilem s tím, že si na internetu domluví s majitelem nemovitosti ve vybrané destinaci ubytování v soukromí. Chorvatsko je pro tento styl trávení volného času přímo ideální. Díky tomu vychází dovolená levně, a právě proto si ji často vybírají rodiny s dětmi, když chtějí ušetřit své finanční prostředky. I když zvolí cestu vlastním automobilem, nezabere jim z České republiky více jak 8 až 10 hodin jízdy, což se i s dětmi dá v pohodě zvládnout. Zvláště pokud se jede přes noc, kterou potomci prospí.

O ceně ubytování zkuste v Chorvatsku smlouvat

Někdo řeší ubytování až po příjezdu autem do Chorvatska. Vždy se totiž najdou volné apartmány Chorvatsko v soukromí, v nichž je možné složit hlavu a strávit zde příjemnou dovolenou. Při dobré vyjednávací taktice lze dohodnout s majitelem nemovitosti i výhodnou cenu. Chce to nebát se smlouvat, což ostatně Chorvati s chutí provozují. Nezapřou, že jsou jižním národem, kde je tento způsob obchodování běžným jevem.

Kdo sází na jistotu, ten si ubytování v Chorvatsku zajistí raději dopředu, ať už výběrem z katalogu cestovní kanceláře nebo na webových stránkách.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button