Tiskové zprávy

Dopřejte si zázračné zlaté mléko. Tento nápoj vás ozdraví a posílí

Slyšeli jste už o zlatém mléku? Jedná se o zázračný nápoj, který se připravuje jen z pár ingrediencí, ale jeho účinky mají být skutečně úžasné. Jeho základem je kurkuma, která nápoji dodává onu tradiční zlatavou barvu. Jde o nápoj z přírodních složek, který je doslova nabitý prospěšnými látkami. Ty mimo jiné slibují posilu imunitního systému, ale také detoxikaci, zlepšení trávení nebo pomoc při nachlazení. Proč byste zlaté mléko měli pít i vy?

Co do zlatého mléka patří?

Na přípravu nápoje je možné použít mléko kravské, ale klidně si můžete vybrat i jakoukoliv rostlinou variantu. Dále se do nápoje přidává několik druhů koření – konkrétně kurkuma, zázvor, cejlonská skořice a pepř. Následně se nápoj dochutí medem a troškou MCT oleje. Hlavní léčivou složkou je kurkuma, která je silným antioxidantem s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. Zahání záněty a podporuje imunitu. Může také snadno ulevit od bolesti kloubů, příznivě působí na naše trávení, ale třeba také zmírňuje stres.

Pepř podporuje vstřebávání účinných látek z kurkumy, zatímco skořice přispívá dalšími antioxidanty a je skvělá jako prevence proti nachlazení. Med je dobře známý jako přírodní antibiotikum, příznivě působí při nemocech dýchacích cest a MCT olej pomáhá díky obsahu tuků vstřebávání účinných látek. Zlaté mléko hubnutí podporuje, není se tedy třeba bát pít jej klidně i na večer.

Kdy mléko popíjet?

Je potřebné zmínit, že zlaté mléko se popíjí teplé a na jeden hrnek nápoje je obvykle potřeba mít připravenou lžičku sušené kurkumy, zázvoru, špetku skořice a pepře a lžičku MCT oleje. Vše se smíchá s mlékem a nechá se krátce povařit. Až na úplný závěr se přidává med podle chuti – nesmí se vařit, aby se neztratily jeho účinné látky. Pokud se vám nechce s přípravou nápoje dělat a hledat zlaté mléko recept na internetu, můžete si koupit i hotové směsi, které jsou rovnou nachystané, abyste je mohli smíchat s mlékem a pít.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay, Woldoshop

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button