HubnutíZdraví

Detoxikační nápoje pro očistu těla a podporu hubnutí

Detoxikační nápoje podporují očistu těla a mohou pomoci při redukci hmotnosti. Pro jejich přípravu se používají čerstvé bylinky, ovoce a zelenina. Tyto složky obsahují minerály, stopové prvky, vitamíny a společně s vodou pomáhají vyplavovat z těla škodlivé látky, čistí střeva a urychlují metabolismus. Pokud k pití detoxikačních nápojů ještě přidáme vyváženou stravu, podpoříme snižování naší hmotnosti. Tomu pomůže i vláknina, která je obsažená jak v ovoci, tak i v zelenině.

Citron, okurka a máta

Okurka je zelenina s nízkým obsahem kalorií a vysokým podílem vody. Potraviny nízkokalorické jsou vhodnou volbou při redukční dietě. Tento nápoj také podpoří lepší metabolismus.

Suroviny pro přípravu nápoje na 1 litr vody:

 • citron – 1 kus
 • okurka – 1 kus
 • lístky máty nebo bazalky na ozdobení či dochucení, nemusí být

Postup přípravy:

Do skleněného džbánku nalijeme vodu. Omyjeme okurku a citron. Okurku nakrájíme, i se slupkou, na slabé plátky, citron, i se slupkou, na slabé měsíčky. Pokrájené kousky vložíme do džbánku s vodou. Můžeme přidat lístky máty nebo bazalky a necháme do druhého dne vylouhovat v lednici.

Ananas, citron a kajenský pepř

Ananas obsahuje velké množství vody, ale také minerály, vlákninu a vitamíny.

Suroviny pro přípravu nápoje na 1 litr vody:

 • krájený ananas – 1 šálek
 • šťáva z jednoho citronu
 • javorový sirup (může, ale nemusí být)
 • špetka kajenského pepře

Postup přípravy:

Do skleněného džbánku vsypeme nakrájený ananas, nalijeme citronovou šťávu, dochutíme javorovým sirupem a kajenským pepřem, přelijeme vodou a necháme do druhého dne v lednici.

mrkvová šťáva

Pomeranč a mrkev

Mrkev obsahuje beta-karoten a vlákninu, pomeranče nabízejí vyšší obsah vitamínu C. Ten pomáhá, společně s pohybem a vhodným cvičením, redukovat vrstvu tuku.

Suroviny pro přípravu nápoje:

 • oloupaný pomeranč, nakrájený na kousky – 1 kus
 • oloupaná mrkev nakrájená na kolečka – 1 kus
 • med – 1 lžíce
 • koriandr – několik lístků
 • voda – dle chuti

Postup přípravy:

Všechny suroviny vhodíme do kuchyňského mixéru a rozmixujeme. Před podáváním můžeme do sklenice přidat několik kostek ledu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button