Zdraví

Cordyceps – parazit, který pomáhá

Cordyceps je léčivá houba, která po celá staletí patří do tradiční čínské medicíny. Český název je Housenice čínská a s housenkami má opravdu něco společného. Ke svému růstu využívá housenky některých druhů motýlů nebo hmyzích larev.

Zdravotní přínosy

Má velké účinky na naše zdraví a pomáhá v boji proti stárnutí. Kromě toho může pomoci zvýšit sportovní výkon, podpořit zdraví srdce a bojovat proti zánětům. Protizánětlivé účinky jsou dány vlivem na imunitní systém, schopností bojovat s oxidačním stresem a stimulací ochranných buněk. Není potřeba konzumovat pouze houby, ale Cordyceps je dostupná i ve formě potravinových doplňků – kapslí nebo tablet.

Podpora imunity

Díky obsahu sloučenin protizánětlivého charakteru může Cordyceps podpořit imunitní systém a soustavy kardiovaskulární, dýchací nebo endokrinní. Její užívání může mít pozitivní vliv při léčbě některých zánětlivých onemocnění.

Boj proti stárnutí a podpora duševní činnosti

Cordyceps obsahuje antioxidanty, které pomáhají bojovat proti škodlivým volným radikálům. Bráni vzniku oxidačního stresu, zpomalují příznaky související se stárnutím a optimalizují naše zdraví. Kromě toho pomáhají podporovat duševní zdraví.

Podpora sportovního výkonu

Cordyceps může zlepšit celkové sportovní výkony i zdraví. Je považována za energizující adaptogen, který bojuje proti únavě, prevenci proti slabosti a pomáhá v léčbě bolesti svalů. U sportovních výkonů podporuje vytrvalost a fyzické schopnosti.

Boj proti stresu a podpora duševního zdraví

Konzumace houby Cordyceps může fungovat i terapeuticky, podpoří duševní zdraví tím, že bojuje proti oxidačnímu stresu a stresu, který vzniká v souvislosti s pracovním vytížením.

Rizika a vedlejší účinky

Pro většinu lidí je houba považována za bezpečnou. Je však si potřeba uvědomit její interakci především v případě, že někdo trpí zdravotními obtížemi a dlouhodobě užívá nějaké léky. V tom případě je vhodná konzultace s ošetřujícím lékařem. Užívání přípravků obsahující Cordyceps by se měly vyhnout kojící a těhotné ženy, osoby s autoimunitním onemocněním, poruchami krvácení nebo sklony k tvorbě krevních sraženin.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button