Jídlo a recepty

Co s čím v jídle nekombinovat: Věděli jste, že jíst rajčata a okurky společně je nevhodné?

Jediným kritériem pro volbu zeleniny do salátu je, aby výsledné ingredience daly chuť. Některé složky však dohromady nejdou, např. rajčata a okurky. Jistě se teď divíte, ale je to z toho důvodu, že se rozdílně tráví (dle slov Ayurvedy).

Kombinace přísad, které mají rychlou a pomalou dobu trávení není dobrý nápad. Lehčí složky procházejí střevem jako první, což má za následek kvašení potravin v žaludku.

rajčataTo vede ke zpomalenému trávení, fermentaci cukrů a škrobů a vy si tak jídlo ani nevychutnáte. Vaše tělo je jakoby „otrávené“. Proces fermentace navíc způsobuje hromadění plynů, otok, bolest žaludku a další střevní problémy.

Okurky a rajčata by neměly být konzumovány společně. Když se dostanou do žaludku, začne proces fermentace a uvolní se trávicí kyselina. Ta v břišní dutině může způsobit četné problémy s trávením.

Zde jsou některé další kombinace potravin, které nejsou ideální:

Jíst ovoce po jídle se nedoporučuje kvůli tomu, že potřebuje hodně času ke trávení a nikdy by nemělo zůstat dlouho v žaludku. Opět dochází ke zvýšené tvorbě šťáv a zažívacím potížím.

Makaróny se sýrem, tolik oblíbené jídlo v USA je bohaté na škroby a každá tato potravina má jinou dobu trávení. Stejně tak makaróny s masem.

Rovněž se vyhněte konzumaci masa, sýru a omelety. Příliš mnoho bílkovin pohromadě nedělá dobrotu. V jedné misce by měl být pouze jeden typ bílkovin.

Nikdy byste neměli jíst chléb nebo nudle a pít pomerančový džus. Trávení tu může blokovat enzym, zodpovědný za trávení škrobu.

Zelenina a sýr nadýmá.

Vodní meloun je nejlepší ke samostatné konzumaci, nejezte ho s jiným ovocem.

Banány a mléko výrazně zpomalují proces trávení. Ani ananas do jogurtu raději ne, posiluje aktivní složky a způsobuje „otravu“ jídlem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button