Zdraví

Chybí vám energie? Podívejte se, jak ji zvýšit přirozenou cestou

Vzhledem k tomu, že náš život je čím dál rušnější a hektičtější, snadno se stane, že se cítíme unavení a vyčerpaní. Pokud se únava a vyčerpání neobjevují jako následek onemocnění nebo zdravotních obtíží, ale souvisejí s naším životním stylem, existuje řada věcí, které můžeme udělat pro to, abychom tělu dodali dostatek energie přirozenou cestou. A není to nic složitého. Podívejte se, jak na to.

Dostatek kvalitního spánku

Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je pro naše tělo velmi důležitý. Někteří z nás jej však podceňují a dobu pro něj určenou zkracují na úkor práce nebo zábavy. V dlouhodobém horizontu však tento fakt může způsobovat celou řadu obtíží. Ideální délka spánku by měla být 6-7 hodin. Dobrý spánek může podpořit řada relaxačních technik nebo třeba bylinné čaje. Mezi takové patří levandule nebo meduňka.

Eliminace stresu

Lidé, kteří žijí rušný život, se občas nevyhnou stresu. Pocit stresu velmi úzce souvisí s únavou, vyčerpáním a nedostatkem energie. V mnoha případech se nedají zdroje stresu ze života úplně odstranit, ale můžeme je zkusit eliminovat tím, že budeme dostatečně odpočívat, hýbat se a vhodně se stravovat. Vhodnou volbou může být i meditace.

Vyvážená a vhodná strava

Pokud se často cítíme unavení, bez energie a malátní, rozhodně stojí za úvahu podívat se na své stravovací návyky. Správné návyky v oblasti stravování mohou nejen dodat dostatek energie, ale také snížit riziko vzniku některých zdravotních obtíží. Naše tělo potřebuje pro své fungování pravidelný přísun kvalitního „paliva“. To dodají potraviny s obsahem přírodních tuků a cukrů. Také každodenní pravidelná strava je důležitá. Energetickou hladinu ovlivňuje také dostatek železa.

Pozor na přidané cukry

Cítíme-li se unaveni, často saháme po něčem sladkém. Cukr nám sice poskytne energii, ale pouze krátkodobě a to díky tomu, že podpoří rychlý vzestup hladiny cukru v krvi. Vhodnější volbou jsou potraviny obsahující složitější sacharidy, které se do těla uvolňují postupně.

Kromě toho konzumace potravin s vysokým obsahem přidaných cukrů může zvýšit riziko vzniku cukrovky, obezity nebo některých druhů srdečních obtíží.

Dostatek hydratace

Z velké části je naše tělo tvořeno vodou. Během dne se voda z těla uvolňuje ve formě moči nebo potu. Je potřeba ji tedy tělu pravidelně doplňovat, abychom tuto ztrátu vyrovnali. Dehydratace může způsobovat nejen celou řadu zdravotních komplikací, ale také únavu a nedostatek energie. Vodnými tekutinami jsou čistí voda, bylinné čaje nebo přírodní ovocné a zeleninové šťávy.

Sociální kontakt

Pro udržení dobrého zdraví jsou velmi důležité i sociální kontakty. Sociální izolace může být jednou z příčin špatné nálady, únavy a dokonce i depresivních stavů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button