Zdraví

Chutný nápoj proti pálení žáhy. Zdravotních benefitů má však daleko více

O jakém nápoji je řeč? O podmáslí, které patří do skupiny fermentovaných mléčných výrobků. Vzniká při výrobě másla. Vyrábí se z tekutiny, která zůstává po stlučení másla. Nejčastěji obsahuje vodu, kasein (mléčná bílkovina), vitamíny, minerály a probiotika. Přítomnost kyseliny mléčné mu dodává kyselou chuť. Ta navíc pomáhá bojovat proti růstu nežádoucích bakterií.

Zdravotní benefity podmáslí

Jeho zdravotní benefity přesahují lahodnou chuť. Pomůže se žízní, poskytuje úlevu od tepla, zklidní podrážděný žaludek, zlepší trávení a podpoří lepší činnost trávicí soustavy. Kromě toho dodá tělu některé potřebné živiny.

Bojuje proti překyselení

Podmáslí pomáhá neutralizovat kyseliny obsažené v žaludku, obaluje výstelku žaludku. Tím eliminuje pálení žáhy, brání totiž kyselinám v pohybu jícnem směrem vzhůru. Kyselina mléčná obsažená v podmáslí normalizuje kyselost a má zklidňující účinky.

Ochladí tělo

Podmáslí nabízí chladivý efekt a pomáhá v boji proti pocení. Podmáslí, jako nápoj, je ideální volbou pro horké letní dny. Rychle zchladí rozehřáté tělo. Také může poskytnou úlevu ženám v menopauze, které trpí návaly horka.

Brání dehydrataci

Hydratace je pro naše tělo velmi důležitá. Podmáslí obsahuje elektrolyty, mezi něž patří sodík, draslík, hořčík nebo vápník. Přirozeně hydratuje organismus a brání tak ztrátě vody.

Podporuje zdravé trávení

Kyselina mléčná a zdravé bakterie podporují trávení a zlepšují metabolismus těla. Je to vhodná volba při výskytu syndromu dráždivého tračníku. Také pomáhá eliminovat zácpu a tím snižuje riziko výskytu rakoviny tlustého střeva.

Podporuje zdravé kosti

Jedná se o kvalitní zdroj přírodního vápníků. Tento důležitý elektrolyt podporuje nejen pevné kosti, ale i zdraví srdce a svalů. Také snižuje riziko výskytu osteoporózy. Vápník pomáhá udržovat správnou hustotu kostí a posiluje je.

Pomáhá při detoxikaci

Obsahuje riboflavin, který pomáhá při sekreci některých hormonů. Zlepšuje funkci jater.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button