Hubnutí

Bojujete s břišním tukem? Účinným pomocníkem mohou být tyto potraviny

Břišní tuk je nejen nevzhledný, ale především nám může způsobit celou řadu zdravotních komplikací. Obsahuje totiž velké množství škodlivého cholesterolu, ubírá místo vnitřním orgánům, snižuje prokrvení, díky čemuž se objevuje vyšší riziko vzniku zánětů nebo nemocí. Pokud se chceme tohoto škodlivého tuku zbavit, trvá to někdy velmi dlouho. Je k tomu zapotřebí upravit jídelníček, především zařadit do něj ty správné potraviny a důsledně jej pak dodržovat. A které potraviny je potřeba konzumovat ve větším množství? Především ty, které mají protizánětlivé účinky.

Pomocníci v boji proti břišnímu tuku

Až zjistíte, jaké potraviny je potřeba zařadit do svého pravidelného jídelníčku a které vám pomohou v boji proti břišnímu tuku, budete se divit. Jsou to totiž potraviny a pochutiny, které máme většinou doma.

  • Ovoce a zelenina

že by náš jídelníček mělo obsahovat dostatek ovoce a zeleniny, to ví každý z nás. Tyto potraviny totiž obsahují velké množství tělu prospěšných látek. Nejvíce asi vitamínů, minerálů a především pak vlákninu. Ta je dokonalým pomocníkem v boji proti chronickým zánětům. Mezi druhy, které mají opravdu silné protizánětlivé účinky, patří jablka, bobuloviny (brusinky, borůvky), ananas, papája, brokolice špenát nebo houby.

  • Koření

Bez koření není vaření, to ví každý dobrý kuchař. Některé druhy mají navíc protizánětlivé vlastnosti. Zkuste třeba česnek, kurkumu, zázvor, skořici nebo chilli papričky.

  • Zdravé tuky

Jedná se především o mononenasycené druhy, které mají blahodárný vliv na naše srdce a kromě toho podpoří vyšší hladinu zdravého cholesterolu. A které že to jsou? Je to olivový nebo avokádový olej. Vyšší obsah také nabízejí mandle nebo avokádo.

  • Omega-3 mastné kyseliny

Dobrými zdroji těchto druhů kyselin jsou ryby, semínka – především lněné nebo chia a vlašské ořechy.

  • Celozrnné produkty

Může se jednat o celozrnnou mouku nebo již hotové pečivo či těstoviny. Obsahují velké množství vlákniny a pomáhají tělu kontrolovat a regulovat hladinu inzulínu. Kromě toho nabízejí vyšší obsah vitamínu B, který také pomáhá, kromě jiného, v boji proti zánětlivým procesům.

  • Potraviny s vyšším obsahem bílkovin

Do této skupiny se řadí nejen maso, ale také celá vejce, luštěniny, mléko a mléčné produkty nebo ořechy. Bílkoviny snižují pocit hladu, díky tomu mohou být účinným pomocníkem při hubnutí.

  • Dostatek tekutin

Ty jsou důležité během vyplavování škodlivých látek. Tělo musí být dostatečně hydratované, jinak nemůže správně fungovat. Ideální tekutinou je voda. Můžete však popíjet i zelený čaj. Flavonoidy v něm obsažené mají přirozené protizánětlivé vlastnosti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button