HubnutíJídlo a receptyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

8 zdravotních benefitů rajčat

Také milujete rajčata a přidáváte je téměř do každého jídla? Určitě vás potěší, že tato chutná a šťavnatá zelenina má také mnoho zdravotních přínosů. Obsahuje vysoké množství vitaminů i minerálů, jako například železo, hořčík, fosfor, vitamin A, C, K, B1, B2, B3, B5 a B6. Všechny tyto minerály a vitaminy mají dle vědců spoustu benefitů, pojďte se s námi podívat, jaké to jsou.

Zdravotní benefity rajčat

Jak už víme, rajčata mají spoustu vitaminu A a C. Tyto vitaminy pomáhají zlepšovat zrak, imunitní systém a také jsou dobrou prevencí nemocí souvisejících se zrakem. Také pomáhají při udržení zdravých zubů a kostí.

Denní konzumace rajčatové šťávy vám pomůže při prevenci vysoké hladiny cholesterolu. Rajčata jsou bohatá na vlákninu, které působí jako lék na kontrolu špatného cholesterolu. Mají také vitamin B3, který rovněž pomáhá při stabilizaci hladiny cholesterolu.

Rajčata vám pomohou i se snižováním hmotnosti. Udržují vaše tělo hydratované a díky vysokému obsahu vlákniny a nízkému obsahu sodíku vám pomohou držet na uzdě hlad. Dodají vašemu organismu dobré kalorie a živiny k navýšení metabolických procesů v těle.

Máte problémy s trávením a pohybem střev? Rajčata uzdravují vaše játra, zlepšují trávení a předchází zácpě, čímž pomáhají ke správné práci střev.

Rajčata jsou také bohatá na vitamin B6, který pomáhá při rozkladu hymocysteinu do molekul, které nejsou škodlivé. Jinak je tato sloučenina nebezpečná z toho důvodu, že poškozuje vaše krevní cévy a způsobuje onemocnění srdce.

Rajčata detoxikují, protože obsahují síru i chlor. Hlavní orgány zodpovědné za detoxikaci jsou ledviny a játra, pro jejichž zdraví jsou rajčata velmi důležitá. Chlor pomáhá ke správné funkci ledvin, zatímco síra chrání tělo před různými infekcemi. Pokud se chcete zbavit toxinů, zahrňte do své stravy rajčata.

Červená barva rajčat je způsobená lykopenem, v tuku rozpustným antioxidantem. Bylo prokázáno, že tato látka chrání organismus před různými druhy rakoviny. Také léčí aterosklerózu.

Rajčata obsahují velké množství antioxidantů, které vám pomohou zbavit se volných radikálů. Díky tomu budete plni energie. Místo pití čaje nebo kávy s kofeinem zkuste vypít sklenici rajčatové šťávy.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button