Tiskové zprávy

6 nejúčinnějších olejů proti vráskám

Vrásky postupně čekají každého z nás. Ale jejich příchod můžeme zdárně oddalovat, a to i několik let, dokonce přírodními cestami a často i velmi levně – stačí jen vědět, jak na to. Jednou z možných cest (která musí být spojena se zdravou stravou a dostatkem pohybu) je kosmetické použití přírodních olejů.

Proč zrovna přírodní oleje?

Odpověď je snadná: přírodní oleje jednak dokáží bojovat s vráskami úspěšně, aniž byste si pleť zanášeli chemickými přípravky z běžné kosmetiky, jednak je lze pravidelně pořídit ve výhodných cenových akcích. Stačí sledovat Kaufland leták a některý z olejů si ve slevách vyhlédnout.

Než s přírodními oleji začnete, musíte si uvědomit, že každá pleť je jiná a také reaguje jinak. Stejně jako reakce na různé krémy bude u vaší pleti různá, tak i na přírodní oleje. Proto je vždy vyzkoušejte nejprve na vnitřní straně zápěstí či v loketních jamkách, kde je pokožka také velmi jemná. Teprve podle této reakce přikročte k případnému použití na tváři.

1. Olivový olej

Začněme olejem, který známe a pravidelně používáme snad všichni – minimálně tedy v kuchyni. Zatímco na miminkovskou pokožku se olivový olej příliš nehodí, protože narušuje přirozenou kožní bariéru malých dětí, na pleť dospělých žen i mužů má blahodárné účinky.

Detaily ohledně vlivu olivového oleje na kůži miminek najdete v textu „Provokativní novinky v péči o dětskou pleť“. Miminko natírejte spíše olejem slunečnicovým. Nyní ale zpět k olivám a oleji z nich. Obsahuje totiž spoustu vitamínů a minerálů, které dokáží bojovat s vráskami.

Jak používat olivový olej v boji proti vráskám?

Je to velmi snadné. Stačí jej smíchat s několika kapkami citronové šťávy a před spaním aplikovat na odlíčenou a důkladně vyčištěnou pleť. Stačí použít jednou až dvakrát týdně, častější použití doporučováno není.

2. Hroznový olej

Hroznovému oleji jsou připisovány citelné účinky při prevenci nádorových onemocnění, ale dost známý je tento olej i mezi odborníky na kosmetiku. Vyrábí se z hroznových semínek, která jsou bohatá jak na vitamín E, tak na polynenasycené tuky.

Jak používat hroznový olej v boji proti vráskám?

Vzhledem k bohatému, ale neagresivnímu složení hroznového oleje stačí jen ho aplikovat přímo na tvář, a to bez míchání s jakoukoliv další složkou. Velmi snadné.

3. Levandulový olej

Pryč jsou časy, kdy byla levandule jen symbolem osvěžovačů vzduchu na toalety, či symbolem boje proti šatním molům. Postupně nacházíme bohatší využití tohoto keříku, který je krásný i léčivý, navozuje pocit klidu a pohody. I v kosmetice už má levandule své nezastupitelné místo. Jen pozor, díky vysokému obsahu antioxidantů a antimikrobiálních látek není vhodný ke přímému použití bez předchozího smíchání s neutrálním tukem.

Jak používat levandulový olej v boji proti vráskám?

Levandulový olej je příliš aromatický a příliš „silný“. Proto jej vždy nařeďte s olejem kokosovým nebo třeba avokádovým, a to v poměru: dvě lžíce neutrálního oleje a několik kapek oleje levandulového. Důkladně promíchejte. V této podobě můžete používat denně, což je i doporučováno.

4. Mrkvový olej

I mrkvový olej je velmi aromatický a plný antioxidantů a antibakteriálních látek. Proto i jej musíte nejprve promíchat s jiným, neutrálním olejem, abyste jej mohli používat přímo na pleť a pravidelně, pro boj proti vráskám. Vysoký obsah antioxidantů pleť zvlhčuje a omlazuje, vitamíny a minerály ji pak dokonale vyživují.

Jak používat mrkvový olej v boji proti vráskám?

Mrkvový olej se skvěle snoubí s olejem mandlovým nebo například avokádovým. A v jakém poměru? Nejlépe 2 kávové lžičky oleje mandlového či avokádového na dvě kapky oleje mrkvového. Důkladně promíchejte a aplikujte na pleť.

5. Avokádový olej

Přestože jsme o avokádovém oleji napsali jen jako o oleji základním pro naředění oleje mrkvového, lze i samotný avokádový olej s úspěchem využít pro omlazení pleti. Je bohatý na mastné kyseliny, na tzv. omega tuky a také na vitamín A. Všechno to jsou důležité složky pleťové výživy. Navíc tu najdeme minerály, které mají částečnou schopnost chránit před UV zářením od slunce (ale pozor, opalovací krémy avokádový olej nenahradí).

Jak používat avokádový olej v boji proti vráskám?

Avokádový olej můžete nanést přímo na pleť. Ovšem příjemnější bude jeho použití, když si jej obohatíte o pár kapek esenciálního oleje s vůní, kterou máte rádi. Třeba levandule nebo růže. Pak už stačí jen nanést na tvář.

6. Citronový olej

Citronový olej je známý pro svou schopnost léčit akné. Ale najdete jej i ve spoustě krémů proti vráskám. Jestliže stojíte o jeho přírodní použití bez chemických přísad v pleťových krémech, s chutí do toho. Jen opět pozor, i přímému použití citronového oleje brání jen jeho přílišná „ostrost“. Je významně antibakteriální a také obsahuje spoustu antioxidantů.

Proto i citronový olej musíte hodně naředit, než se jím natřete nebo ho nastříkáte kosmetickým rozprašovačem. A ještě jedno upozornění: citronový olej se nesnese se sluníčkem, proto jej zásadně používejte na noc.

Jak používat citronový olej v boji proti vráskám?

Na nutné ředění si připravte 50 ml neutrálního oleje, například olivového nebo kokosového, do něj přidejte 3 – 5 kapek oleje citronového. Promíchejte a aplikujte. Všechny namíchané oleje je vhodné jemně protřepat před každým použitím.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button