NezařazenéZdraví

5 tipů, jak zůstat pozitivní při životě s cukrovkou

Pokud vám byla nedávno diagnostikována cukrovka, určitě cítíte mnoho emocí: „Proč se mi to stalo?“; „Co budu dělat?“ Hněv, strach, vztek a směs dalších emocí, to vše se neustále vynořuje.

Avšak život s diabetem není tak obtížný, jak si myslíte. Jsou tam vzestupy i pády, ale můžete stále zůstat pozitivní. Klíčem k dobrému životu s cukrovkou je rovnováha. Nemoc je nyní součástí vašeho života, nemůžete ji ignorovat, ale naučit se s ní žít. Váš lékař vám může pomoci s vypracováním plánu udržení rovnováhy.

Zdravá výživa, pravidelné cvičení a správné řízení hladiny cukru v krvi zajistí klidný život i s touto nemocí. Nicméně je nutné si udržet motivaci, proto se snažte přijmout těchto 5 strategií, které vám pomohou zůstat pozitivní:

Pamatujte, že nejste sám

Bylo zjištěno, že jen v Americe trpí cukrovkou kolem 29 milionů lidí, celosvětově to je pak asi 415 milionů. Když máte těžké období, pomůže vám podpůrný systém. A co je lepší oporou než lidé, kteří jsou na tom stejně jako vy? Spojte se s lidmi, kteří chápou, čím procházíte, v online fórech a podpůrných skupinách, abyste si pravidelně připomínali, že nejste sami.

Držte se plánu

Jak již bylo výše zmíněno, jestliže se zdravě stravujete, pravidelně cvičíte a užíváte předepsané léky, život s cukrovkou je mnohem snazší. Když máte hladinu cukru v krvi pod kontrolou, cítíte se silnější a motivovanější. Vaše tělo je zdravější, což přirozeně ovlivňuje váš duševní stav. Také budete lépe spát a připraveni řešit jakékoli problémy, které k vám přicházejí.

Je důležité zůstat v kontaktu s lékařem, abyste měli po ruce nejnovější informace, jako je hladina glukózy, krevní tlak a hladina cholesterolu. Můžete také investovat do automatického monitoru glukózy v krvi, který vám pomůže udržet nemoc pod kontrolou.

Najděte si dobrého odborníka

Cukrovka je onemocnění, které vyžaduje trvalou kontrolu a léčbu. Je nutné vzít tuto chorobu pevně do svých rukou a najít si ošetřovatele, který pro vás bude silným partnerem. Může vám pomoci se sestavením vhodného jídelníčku i cvičebního plánu přesně na míru vašemu zdravotnímu stavu. Najděte si takového člověka, kterému důvěřujete a jehož strategie vám budou opravdu pomáhat.

Buďte k sobě laskaví

Je v pořádku si občas dopřát kousek dortu či malý dezert, pokud to samozřejmě nepřeháníte. Malá občasná dávka cukru vám může pomoci zůstat na správné cestě a zabránit zbytečnému diabetickému vyhoření.

Můžete si také dopřát občas malé potěšení v jiné, zdravější podobě, například vyrazit s přáteli do kina, dopřát si wellness den nebo si jít zahrát golf.

Pozitivita nade vše

Soustředění se na negativní stránku věci může být velmi vyčerpávající pro tělo i mysl, což může zhoršovat váš zdravotní stav. „Ano, mohu žít plnohodnotný život,“ to by měl být váš postoj, pokud máte cukrovku. Diabetes sice může být neléčitelná, ale správným přístupem můžete zabránit dlouhodobým komplikacím.

 

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button