Zdraví

8 věcí, které vám zajistí šťastný a zdravý den!

Trápí vás deprese z tmavých zimních dnů? Nesmutněte a vzpomeňte si na to, jak může být každý váš den šťastný a vaše tělo zdravé, bez ohledu na to, zda je venku slunečno, nebo tam řádí vánice. Berte každý den jako novou šanci, jak prožít něco nového nebo se o to alespoň pokuste a uvidíte, že se budete cítit lépe.

Pro změnu vašeho cítění, od negativního přístupu k pozitivnímu, vám stačí překročit tenkou čáru. Vše je ve vaší hlavě, je to o vaší psychické pohodě, a ne o počasí nebo jenom nepříjemném člověku, kterého jste ráno potkali v tramvaji. Myslete vždy na to dobré, a to špatné se snažte filtrovat jako kávu přes plátýnko. Oddělte to špatné, a to dobré vstřebejte do sebe.

Jednoduchý začátek

První krok se týká zvuku, který slyšíme ráno jako první. Je jím budík. Zkuste si na mobilu nastavit pozitivní píseň, znělku nebo melodii, která vám je příjemná a vzbudí vás tak, jak chcete vy. Začínejte den s písní, která vám již od rána vykouzlí na tváři úsměv a nastartuje váš šťastný den.

Sklenice vody

Po klidném probuzení by měla následovat sklenice vlažné vody, která po dlouhém několikahodinovém spánku hydratuje vaše tělo. Sami si časem všimnete změny, jakou je zlepšení trávení a čistá svěží pleť. Přidejte si do vody také citronovou šťávu a lžíci jablečného octa a připravte si kvalitní zdravý základ pro celý den.

Dopřejte si klidné ráno

Hodinu po probuzení se snažte nedotýkat se laptotu, mobilního telefonu nebo notebooku. Pokud tuto hodinovou výzvu bez e-mailu či Facebooku vydržíte, uvidíte, že se budete cítit soustředěnější a vaše mysl bude jasná. Alespoň krátkou chvíli ráno, bez těchto elektronických potřeb, vydržte.

Myslete na to, že tu můžete být

Buďte vděčni za to, co máte. Tím bude celý váš den pozitivní a budete se cítit lépe, když si uvědomíte, že je úžasné vše, co máte.

šťastný

Zhluboka se nadechněte

Naučte se zhluboka dýchat a vnímejte svůj dech. Vždy, když půjdete ven nebo otevřete okno se zhluboka nadechněte čerstvého vzduchu. Nádechem se do vašeho tělo dostává kyslík, který rozproudí krev a vy se budete cítit svěží. S dechem je také blízce spjata jóga, která prospívá vašemu tělu i vaší mysli. Zkuste ji zakomponovat do vašeho života a každé ráno se protáhnout a správně dýchat.

Rozhýbejte své tělo

Zapněte si oblíbenou hudbu a roztancujte své tělo. Nemusí jít o nic profesionálního, ale jde o radost z pohybu a rozhýbání těla. Zatancujte si se svými dětmi nebo sami jen z radosti. Nic ve vás nevzbudí endorfiny tolik jako pohyb.

Podpořte se

Podívejte se na sebe každý den ráno do zrcadla a řekněte si něco pozitivního, co vás povzbudí. Například: Cítím se skvěle. Jsem krásná a zdravá. Jsem šťastná a jistá sama sebou. Nebojte se povzbudit sami sebe a nahlas si říct, co je pro vás důležité a čeho si na sobě vážíte.

Neusínejte s mobilním telefonem

Myslíte si, že usínat s hlavou hned vedle mobilního telefonu nebo notebooku je pro váš organismus zdravé? Pokuste se zbavit tohoto zlozvyku. Za prvé se snažte, než půjdete do postele, vždy vše dokončit, abyste již nemuseli použít svůj mobil ani notebooku. Připravte se ke spánku a svoje komunikační zařízení nechte na stole, nikdy ne vedle hlavy na nočním stolku. Uvidíte sami, že se vám bude lépe usínat.

Dopřejte si kvalitní snídani

Naučte se snídat ovoce či jiný vydatný pokrm hned ráno. Ovoce vám skvěle nastartuje organismus a dodá vám potřebné vitamíny na celý den. A místo nezdravé svačiny zvolte zeleninu. Pokud si dopřejete změnu alespoň těchto dvou pokrmů za den, ucítíte příjemnou změnu, která se projeví nejen na vašem těle, ale i na vaší dobré náladě.

Každý z těchto bodů můžete změnit vy vaší vůlí. Nepotřebujete k tomu další finance či čas, postačí, když změníte svůj pohled na svět.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button